Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporučite starije igrice

elitemadzone.org :: Video igre :: Preporučite starije igrice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8711 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice23.10.2024. u 14:31 - pre 4 dana i 16h
Posebno za AGP Radeon 9200 iz koje bese iz glave da ne trazim po netu 2002-2003. godine
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1686



+599 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice23.10.2024. u 15:02 - pre 4 dana i 16h
C64: Zaxxon, Chopifter, Fort Apocalypse, Scramble, Wizard of Wor, Dynamite Dan, Hat Trick, Alligata Blager, Manic Miner, Spelunker
PC: Portal, Portal 2, Ballance.

Izdvojicu Ballance.
Sjajna igra.

Rdjavom Nebojsi svaka Amerika smeta.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice23.10.2024. u 17:48 - pre 4 dana i 13h
Pored simulacija automobilskih trka (F1 GP, Colin McRae Rally) i igara na tabli, "Flashback: The Quest for Identity" mi je ostao u sećanju iz 90-ih, a nikako nisam mogao da prođem jedan od nivoa, tako da sam digao ruke. Tek kad su se na YT pojavili video snimci sa svim nivoima, skontao sam šta je bio problem.
Generalno, takve igre nisu za one koji bi čisto da ponekad ubiju vreme, bolje je odigrati partiju bilijara, ja konkretno igram na Virtual Pool 4, koji još uvek ima neprevaziđen model ponašanja kugli, ali krekovana verzija koju koristim ima neki bag tako da recimo kod meča u 5 partija negde kod 3. ili 4. partije aktivira pogršnu vrstu bilijara, dok kugle ostanu za izabranu vrstu.

Imao sam Sokoban, mislim da je za Win95, i sad mi stoji u nekom folderu, ali ne mogu da ga pokrenem, neki problem sa pravima pristupa tom folderu, pa ću pogledati imam li negde na računaru kod kuće. Za neke foldere u Install folderu bukvalno na poslu nikako ne mogu da podestim prava pristupa, vidim sadržaj, ali ništa ne mogu da prekopiram ili otvorim direktno, za većinu drugih je to prošlo bez problema (dodavanje lokalnog korisnika u korisnike sa pravom pristupa), ali za nekoliko direktorijuma, gde je i taj Sokoban, jednostavno Windows samo kaže da je portrebno odobrenje administratora, a folderi nisu enkriptovani niti bilo kako drugačije zaštićeni. Nešto je Win7 svojevremeno tu zeznuo nekoliko foldera koji su napravljeni još na XP, a nemam vremena sada da se time bavim.


Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice23.10.2024. u 18:04 - pre 4 dana i 13h
Ljudi omasili ste poentu !

Nije stvar o tome da li se pise o starim igrama ili ne ! I sam sam zaljubljenik u stare igre i samo to i igram. Nove idiotarije me uopste ne zanimaju jer se zasnivaju na kako koja : trcanju , jahanju itd po kojekakvim predelima ! I to su AAA naslovi ??


Poenta je u tome da nema svrhe odgovarati na pitanje coveku koji je postavio pre 12 godina !


A o starim igrama se uvek moze pisati, ali kao neka nova tema , a ne odgovor na temu staru 12 godina ?

Jos kada se ne primeti da je tema stara 12 godina ?? Vec se ozbiljno odgovara o AGP kartici staroj 21 godinu ??
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6318

Sajt: pedja.supurovic.net


+1579 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice24.10.2024. u 14:55 - pre 3 dana i 16h
Mašiš poentu. Glavna prednost foruma u odnosu na sve osale vidove društvenih mreža je što služe kao arhive informacije. Niej bitno ko je kada nešto pitao, odgovori su dostupni, pa ko se danas neko isto to zapita, lako će da ih pronađe. Apsolutno ima smisla dopunjavati odgovore i posle 12 godina.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice24.10.2024. u 17:29 - pre 3 dana i 13h
Ma da kako da ne ! Osnova foruma bi po tebi trebala da bude "Nekrofilija" !

A zasto ti to ne radis ?

Evo pun forum tema starih i po 20 godina , i krenes lepo svaku da dizes ! Ne da bude "arhiva" vec da zivi kao Zombi


Kada si zadnji put Podigao temu staru 12 godina a da Nisi Ukapirao da je tema stara 12 godina , vec si mislio da je nova ?

Najverovatnije nikada !

I zato istrajavanje u odbrani neodbranjivog je samo gubljenje i tvog i mog vremena !


U ovoj temi konkretno je dosao neko sa 1 porukom i podigao temu ! O.K. to je razumljivo jer ne poznaje covek forum . A onda dolazi Dule i ne odgovara na tu poruku od pre par dana i to bi bilo razumljivo , vec odgovara na 1. poruku staru 12 godina !?


Zar u toj tvojoj odbrani stvarno mislis da danas neko cak i covek koji je pokrenuo temu pre 12 godina za igranje koristi Radeon 9200 iz 2003. ? I da za ovih 12 godina nije mogao ako je vec ozbiljni gejmer da kupi isto iz 2003. Samo nesto bolje od te graficke ? Vec najjeftiniju graficku iz 2003. koja danas vredi 100 dinara ? Nije mogao da odvoji 300 dinara za 9600 na primer ?

Sve to pod uslovom da i dalje koristi P4 ?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1686



+599 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice24.10.2024. u 17:41 - pre 3 dana i 13h
Koliko vidim, jedino ademare vec sa cetiri poruke masi poentu, a verujem da ce ih jos biti.
Rdjavom Nebojsi svaka Amerika smeta.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice24.10.2024. u 19:37 - pre 3 dana i 11h
Nema svrhe ponavljati , sve sto je napisano Predragu moze i za tebe TROLU da vazi !

Jer najlakse je tako trolovski pisati nepovezane provokacije.

Hajde odgovori ti na pitanja koja osim za Predraga se odnose i na tebe jer i ti vidis "poentu" ?
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1686



+599 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice24.10.2024. u 20:16 - pre 3 dana i 11h
Pet.
Rdjavom Nebojsi svaka Amerika smeta.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6318

Sajt: pedja.supurovic.net


+1579 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice25.10.2024. u 00:47 - pre 3 dana i 6h
Citat:
ademare:
Ma da kako da ne ! Osnova foruma bi po tebi trebala da bude "Nekrofilija" !


Mislim da si ovakvim komentarom sam sebe desikvalifikovao kaoosobu s kojm ima smisla diskutovati.

Citat:

A zasto ti to ne radis ?

Evo pun forum tema starih i po 20 godina , i krenes lepo svaku da dizes ! Ne da bude "arhiva" vec da zivi kao Zombi ;)


Radim povremeno. Postoejmesta gde se skupljaju neke informaciej i kada se pojavi neka nova doda se. Poptuno ej nebitno kada se po;elo sa skupljanjem infiormacija.

Citat:

I zato istrajavanje u odbrani neodbranjivog je samo gubljenje i tvog i mog vremena !


Kako da ti objasnim da sam ja samo reagovao na tvoje poptno pogrešno rezonovanje. Uopšte nemam nameru da sa tobom polemišem.


Citat:

Zar u toj tvojoj odbrani stvarno mislis da danas neko cak i covek koji je pokrenuo temu pre 12 godina za igranje koristi Radeon 9200 iz 2003. ? I da za ovih 12 godina nije mogao ako je vec ozbiljni gejmer da kupi isto iz 2003. Samo nesto bolje od te graficke ? Vec najjeftiniju graficku iz 2003. koja danas vredi 100 dinara ? Nije mogao da odvoji 300 dinara za 9600 na primer ?


A ti ne možeš da zamisliš da neko izvadi iz nekog budžaka zastareo ali ispravan računar i ima želju da ga za bilo šta upotrebi? ko si tu uopšte da procenjuješ koliko ko ima para i kako će da te pare troši?

Imam nekoliko sjajnih starih mašinica koje su u top stanju i meni je uvek zanimljivo da nađem nešto što na njima može da se pokrene, da ih im dam neku svrhu. To uopšte nema veze sa parame, nego sam ja od onih generaciaj što im je žao da bace nešto što je ispravno i radi, ako može nečemu da posluži.

A uvek se desi da neko nema bolje. Ja i danas kod ljudi zatičem računara za koje se prvo prekrstim kako uopšte još uvek rade, ali to zadržim za sebe, jer nije na meni da ocenjujem, procenjujem ili osuđujem materijalno stanje drugih. Al ak nađem neki zanimljiv program ili igricu kojom će neko dete da se obraduje, vrlor ado đu to da uradim.

Potpuno razumem da ti nemaš takav poriv. Nije svakom dato da u sebi ima bar malo ljudskosti.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 777
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+598 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice25.10.2024. u 01:45 - pre 3 dana i 5h
Sad vidim da je tema jako stara. Izašla mi je u novim porukama jer je čovek komentarisao nešto.

Sve jedno. Ne mislim da ova tema može postati stara.
Takodje većinu ovde pomenutih igara treba da odigra svako ko voli video igrice ili barem odredjeni žanr.

Jednosnavno postoje neki klasici koje bi trebalo odigrati. Pogotovo danas kada se štancuje gomila novih, bezličnih igara koje su manje više iste, a jedino što ih razlikuje je to koliko VRAMa zahtevaju.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice25.10.2024. u 10:25 - pre 2 dana i 21h
Citat:
Predrag Supurovic:




Potpuno razumem da ti nemaš takav poriv. Nije svakom dato da u sebi ima bar malo ljudskosti.



Sta da ti kazem osim da si postao Jako bedan , i da ovakvim pisanjem samo to pokazujes !!

Ja te pamtim kao normalnog clana, ali to sigurno vise nisi !
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice25.10.2024. u 11:04 - pre 2 dana i 20h
Ohrabren ovom temom (ne prepucavanjem pojedinih forumaša, već samom temom) instalirao sam ponovo igricu koju sam naj naj voleo: Need For Speed Underground 2
I evo, kad u'vatim malo vremena, jurcam po imaginarnom gradu i trkam se s botovima. I upgradujem svoj auto. Uživancija!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12873



+4789 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice25.10.2024. u 11:13 - pre 2 dana i 20h
Ko voli RTS, od starih igara je meni neprevazidjena Total Annihilation. Postoji i noviji 3D remake Supreme Commander koji je isto dobar.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4911
5.183.26.*



+641 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice25.10.2024. u 12:19 - pre 2 dana i 19h
https://www.elitemadzone.org/t24380-naj-igrice-svih-vremena

Svaka će se uklopiti u hardverske zahteve, spram datuma teme


Više puta sam ranije rekao, za mene je PP HAMMER (Amiga 500, ili za PC preko emulatora), bila i ostala nenadmasna. Radi se samo o 2D platformi...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Shift 4 Payments
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6614
*.cgates.lt.



+537 Profil

icon Re: Preporučite starije igrice25.10.2024. u 15:03 - pre 2 dana i 16h
Citat:
Java Beograd: Ohrabren ovom temom (ne prepucavanjem pojedinih forumaša, već samom temom) instalirao sam ponovo igricu koju sam naj naj voleo: Need For Speed Underground 2
I evo, kad u'vatim malo vremena, jurcam po imaginarnom gradu i trkam se s botovima. :) I upgradujem svoj auto. Uživancija!


Ti si izabrao pametniji način da oživiš nostalgiju. Ja sam kupio Mitsubishi Eclipse GT iz Most Wanted. 5 godina ulaganja i klinac sa passatom ga dokrajčio.


Što se starih igara tiče, vidi se da ima potražnje. Sony sad poklanja PS1 igre na sve strane uz PSN pretplatu. Čekam da se vreme pogorša pa da obrnem Summoner opet posle 20 godina.


A igru is 1994. UFO: Enemy unknown sam igrao prošle godine, ladno ima na Steam da se kupi za siću. To je bila igra za sva vremena.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Video igre :: Preporučite starije igrice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8711 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.