Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

[ Pregleda: 325654 | Odgovora: 1160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 480



+126 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina28.08.2024. u 14:39 - pre 2 meseca
Volan izgleda bolje od proslog, osim touch tastera. Resetka je katastrofa i display ispred vozaca tzv. tabla. Izgleda kao losa aftermarket zamena. Sve u svemu poluproizvod, mada opet manje penzionerski od proslog modela.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina28.08.2024. u 17:20 - pre 2 meseca
Citat:
dejanet:@Nebojsa, ako mislis na drugu i trecu sliku, holi s*it, kao da ga je dizajnirao Pera iz DDR-a.
Mislim na 3. i 4. gde je najnoviji Superb.

Citat:
dr0id: Sve u svemu poluproizvod, mada opet manje penzionerski od proslog modela.
@dr0id, tebe znam kao žešćeg trola, pojasni šta TAČNO je penzionerski na ovom autu (zanemari glupi prikaz na ekranu, retard koji ga vozi ne ume ni to da odabere)?

Reci šta to nije "penzionerski" na tom novom i okači neki auto koji nije "penzionerski"?



Što se tiče ovog volana sa dva paoka, on je toliko debilan da nemam reči, zato što je to NIJE normalan volan sa dva paoka (ako takav uopšte može biti normalan..?), nego je to standardni AUDI/VW volan kome nije stavljen treći paok 🤯🤮

To se sasvim jasno vidi po toj budži dole, koja je zapravo ležište za treći paok koji nije ugrađen.

Da je dole makar normalan ili malkice zasečen bilo bi manje zlo, ovako je to urađeno namerno da te nervira, makar mene bi nerviralo.

I ne, nije to ono što sam rekao da je najveća fundamentalna razlika, neverovatno da još niko nije video?!
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 685



+729 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina28.08.2024. u 17:29 - pre 2 meseca
Kontrola menjača. Na prvoj slici je onaj kurchić a na drugoj ga ne vidim uopšte.
Edit: i na prvoj slici je kanda parking taster.
Vidi se uticaj Mercedesa.Dvostrano otvaranje naslona za ruku i ipak menjanje brzina na volanu.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina28.08.2024. u 17:50 - pre 2 meseca
Jeste

Drugim, rečima, osim mnogovrsnog ludila, ovaj auto uopšte NEMA menjač, čak ni taj "kurchić" koji ima G8 recimo (odličan izraz!!! ), nego ima nekakvu polugicu iza volana na kojoj predstavu nemaš u kakvom pogonu ti je auto 🤯🤯

Sve u svemu, ne sećam se da sam ikada na narednom modelu video ovakvu degradaciju i deVOZAČizaciju auta, nego u prelasku Superb 3 > Superb 4...🤬
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 480



+126 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina28.08.2024. u 20:58 - pre 2 meseca
Odlicno sto nema klitorisa, mnogo bolje sad izgleda centralna konzola, sve te menjace treba ili na samaraljke ili na rucicu iza. Da nema resetke, da je malo manji infotainment i da su tablu spakovali bolje bio bi ok, ovako bzvz. Na starom je sve osim table penzionerski, i sporet i centralna ventilacija i info i konzola i volan, jos ta bez varijanta 🤮. A kad stave male felne onda i exterijer izgleda kao kinesko-indijska budzevina
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: Škoda Superb 4. generacije - i dalje u vrhu ili ne?28.08.2024. u 21:05 - pre 2 meseca
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Dva puta sam ti ga ekspliticno postavio kao odgovor na tvoju izjavu i bio bih majmun kada bih to radio treći put, a pri tom ti nećeš da digneš pogled da ga pročitaš 🤯

Osim toga, oceni ova tri kokpita koje sam postavio i/ili okači ti neki tvoj koji ti je favorit.

Isto važi i za sve druge čitaoce, a naročito za @dejanet.

Ako bih morao da poredim bilo šta sa tim ekranom kod Škode i tih ostalih navedenih, meni se od novijih varijanti najviše sviđa kod A6 od 2020.



Može i allroad


Jedna digresija, zar nije bilo lepše bez tih ekrana, a taj novac uložiti u bolja sedišta sa pravom prirodnom kožom (RR Silver Sprint/Silver Spur iz 1979. godine):


Ili ovaj primer Mercedesa iz 1972. godine (https://thembmarket.com/1972-mercedes-benz-280sel-4-5-1)


Kome treba ekran, omogućiti da nakači neki tablet, proizvođač postavi u "prodavnicu" aplikaciju za multimediju i navigaciju, i to je to. Kad izađe nova generacija tableta, vlasnik samo zameni ako hoće.
Ovako, kod ovih "čuda" pitanje je šta će sa tim ekranima biti za 10 ili 15 godina. A sa druge strane, ti stari Mercedesi, Bentliji, Rols-Rojsevi i svašta nešto i dalje mogu da se voze.

Da kupujem auto i da proizvođač ima opciju da tih ekrana nema uopšte, a da klima i radio budu sa mehaničkim točkićima, tasterima i prekidačima, izabrao bih to. Problem je što bi za to verovatno postojala doplata u vrednosti sve ostale dodatne opreme :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 480



+126 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina28.08.2024. u 21:08 - pre 2 meseca
Ali kako onda proizvodjac da naplati par hiljada evra za tablet od par stotina?
Citat:
Nebojsa Milanovic:... i okači neki auto koji nije "penzionerski"?

Da ne ostanem duzan


[Ovu poruku je menjao dr0id dana 28.08.2024. u 22:40 GMT+1]






[Ovu poruku je menjao dr0id dana 28.08.2024. u 22:45 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina29.08.2024. u 06:59 - pre 2 meseca
Postavlja se logično pitanje zašto komandu automatskog menjača uopšte smeštati na centralnu konzolu? WTF? Samo smeta i zauzima previše mesta.
Jedini odgovor može biti "da bi ličio na manuelni menjač", ja drugu logiku ne vidim.

Amerikanci su odavno tu komandu (i dok je bila mehanička) stavili kod volana.
Sada, mislim da su dugmići na volanu je pravo mesto za to!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina30.08.2024. u 23:11 - pre 58 dana i 8h
Logičan odgovor na to pitanje i razlog - je da vizuelno vidiš u kakvom pogonu ti se nalazi auto.

Podsećam da recimo DSG menjač ima 5 potpuno različitih modova + manual i ako se on nalazi na pravom mestu, a ti se zaboraviš u kom je položaju - krajičkom oka ćeš trenutno to videti.

To je na bilo kom drugom mestu NEMOGUĆE, a i neprirodno, jer automatski menjač se u vožnji koristi (ljudi možda misle da to nije slučaj, ali to je zabluda), i zato je najbolje da bude gde i inače treba da bude.

A da ne pričam koliko je to najbolje za nas koji decenijama vozimo klasične menjače i "juče" smo prešli na automatik pa sa žalom gledamo na to, tražimo vizeulnu kontrolu, manuelne modove i slično.

Dozvoljavam mogućnost da su novokomponovani sega-mega vozači drugačiji, oni kupuje aute čak i sa CVT 🤯🤮, ali njih ne bih komentarisao.

p.s. kao ilustraciju ovoga šta pričam, kačim jedan auto o kome smo već čuli utiske iz prve ruke. Evo sada i novinarskog prikaza, kao dokaz da i ovo najnovije doba postoje savršeno vozački automobili koji čak ni nemaju menjač - ali uprkos tome nisu ni malo izgubili od svoje muškosti:

BMW i4 M50 - tiha zver koja kida asfalt
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 480



+126 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina01.09.2024. u 20:25 - pre 56 dana i 11h
Pa dobro majku mu kako mozes da zaboravis i ne vidis?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 06:43 - pre 56 dana
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Logičan odgovor na to pitanje i razlog - je da vizuelno vidiš u kakvom pogonu ti se nalazi auto.


Preteče me @droid
Upravo je to najlošija pozicija za vizuelizaciju položaja automatskog menjača.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 09:08 - pre 55 dana i 22h
Citat:

p.s. kao ilustraciju ovoga šta pričam, kačim jedan auto o kome smo već čuli utiske iz prve ruke. Evo sada i novinarskog prikaza, kao dokaz da i ovo najnovije doba postoje savršeno vozački automobili koji čak ni nemaju menjač - ali uprkos tome nisu ni malo izgubili od svoje muškosti:

BMW i4 M50 - tiha zver koja kida asfalt


Koliko mogu da primetim, vecina BEV-ova kopira standardni automatski menjac sto se kontrola tice ( R / P / N / D + dobrim delom 'B' gde se aktivira jako regenativno kocenje) + eventualno neku konfiguraciju 'standardnog' i 'eco' moda voznje negde drugde na konzoli.

BMW i4, kao i slicni modeli, imaju dodatnu konfiguraciju 'sportskog' moda voznje sto menja vise stvari kod ovog modela, ne samo 'odziv' motora.

Moje iskustvo sa BMW i4 M50 i Tesla Model 3 Performance modelima je da se sasvim lepo moze uzivati u voznji istih. Ali to svakako nisu laki automobili (i jedan i drugi su skoro 2300 kg) i to se neminovno oseti, ali za neku standardnu voznju po autoputevima i gradu imaju mnogo vise snage nego sto bi bilo 'dovoljno'.

Ali, ni jedan ni drugi nisu bas 'porodicni' - kad smo vec kod teme u pitanju. Malo to mesta unutra ima, mislim super za dvoje ljudi i neko ko bas mora iza da sedi, eventualno sa jos malim detetom, ali za vece porodice / sa 'odraslijom' decom, brzo postaje tesno...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 10:03 - pre 55 dana i 21h
@Java, @Droid

Realno nikad nisam pogledao na tablu da vidim u kom položaju je menjač, moguće da ću se vremenom navići, ali imam pitanje za vas dvojicu:

Kako ćete u brzim preticanju, dakle i uz upravljanje volanom, brzo prebaciti iz D u S mod poligicom iza volana?

Znate koliko je to intuitivno menjačem i koliko se na taj način to brzo i lako radi?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 10:37 - pre 55 dana i 20h
Misliš: kad je magla, pada sneg, na planini, u desnoj nepreglednoj krivini, dok je kolovoz zaleđen i odjednom jelen iskoči!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 480



+126 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 12:01 - pre 55 dana i 19h
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@Java, @Droid

Realno nikad nisam pogledao na tablu da vidim u kom položaju je menjač, moguće da ću se vremenom navići, ali imam pitanje za vas dvojicu:

Kako ćete u brzim preticanju, dakle i uz upravljanje volanom, brzo prebaciti iz D u S mod poligicom iza volana?

Znate koliko je to intuitivno menjačem i koliko se na taj način to brzo i lako radi?


Za preticanje pritisnes - na volanu, nema brze i intuitivnije. Da je VW ugradio normalnu rucicu umesto ove na uvrtanje mogao bi i samo nju da gurnes gore
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 12:35 - pre 55 dana i 18h
Nije li jos lakse da ako skroz pritisnes gas pedalu da dobije ekstra snagu? Mislim danas je sve elektricno i ovako i onako pa ECU moze da interpretira polozaj pedale kako god inzenjeri hoce.

DS mod nisam nikad ciljano koristio za preticanje ni na benzincima sa automatskim menjacem koje sam vozio nekad, mada kontam da to zavisi od odnosa snage/mase - tj. ako je odnos manji da je korist od DS moda veca. Mada, po misicnoj memoriji mi je nekako najlakse da dohvatim rukom menjac i pomerim ga u DS ako bas treba... one zezalice na volanu nikad nisam preterano voleo.

A inace, posto trenutno najvise vozim rent-a-car (share), ide na zivce kako svako od ovih EV proizvodjaca ima neku svoju ideju kako da realizuje "menjac"... sto je najgore, vrlo brzo se formira misicna memorija pa se uhvatis da ruku pruzas na pogresno mesto ili pokusavas na pogresan nacin da se ubacis u rikverc... iskreno, ne znam sta 'fali staroj dobroj rucici na mestu gde je bila decenijama kod vecine automobila. Takve "inovacije" mi najvise idu na zivce, ukljucujuci i pomeranje dugmeta za "sva 4" negde u 3 lepe, taman kad ti hitno treba da lupas glavu gde je.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 12:48 - pre 55 dana i 18h
Kako ono bese : " Brzine idu u H " (nacionalna klasa)

I kod mehanickih kada promenis proizvodjaca mozda moras da se navikavas.

50 % proizvodjaca brzine idu 1-2 itd.

50 % R - 1-2 itd.

I onda vozio si dugo vremena jedan sistem, pa kad predjes na drugi Tamo gde je 1. je R i obrnuto !
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1200



+842 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 12:55 - pre 55 dana i 18h
Misljenja sam da je promena brzine(ili moda) kod volana losije resenje u smislu brzine reakcije i verovatnoce za gresku i ako to deluje kontra-intuitivno, zbog cega:

Volan osim svoje osnovne funkcije u svojoj blizini ima gomile drugih komandi: svetlo, brisaci, radio, volume, dodatne komande za setovanje(gomila)... Sve to stvara konfuziju mozgu prilikom promene brzine ili moda aut. menjaca, u smislu sporije reakcije i verovatnoce za gresku.
Bili su obicni i aut. menjaci kod volana u americkim automobilima maltene od kada postoje, ali mislim da je to bila potreba zbog velicine tih krsina, te bi standardna pozicija menjaca bila predaleko za prosecnog amera.

Sa druge strane standardna pozicija(na konzoli valjda) menjaca odvaja ovu radnju od drugih i stvara manji stres mozgu, sto smanjuje mogucnost greske i trebalo bi da obezbedi optimalnu brzinu reakcije.


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 12:58 - pre 55 dana i 18h
Citat:
Java Beograd:Misliš: kad je magla, pada sneg, na planini, u desnoj nepreglednoj krivini, dok je kolovoz zaleđen i odjednom jelen iskoči!
@Java ne znam šta će ti ovo, ne liči mi to na tebe..lepo sam opisao situaciju koja se neretko pojavljuje u vožnji, nema to veze sa tim šta si napisao...

Citat:
Ivan Dimkovic:Mada, po misicnoj memoriji mi je nekako najlakse da dohvatim rukom menjac i pomerim ga u DS ako bas treba... one zezalice na volanu nikad nisam preterano voleo.
Ne moram ništa ovde da kažem, Ivan (a i drugi) sve kažu umesto mene

Neko je naprosto vozač a neko nije, kako god to nekome zvučalo, to je to...
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 480



+126 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 13:08 - pre 55 dana i 18h
Citat:
Ivan Dimkovic:Moje iskustvo sa BMW i4 M50 i Tesla Model 3 Performance modelima je da se sasvim lepo moze uzivati u voznji istih. Ali to svakako nisu laki automobili (i jedan i drugi su skoro 2300 kg) i to se neminovno oseti, ali za neku standardnu voznju po autoputevima i gradu imaju mnogo vise snage nego sto bi bilo 'dovoljno'.

Tesla je 350-400kg laksi...

Citat:
Ivan Dimkovic:Nije li jos lakse da ako skroz pritisnes gas pedalu da dobije ekstra snagu? Mislim danas je sve elektricno i ovako i onako pa ECU moze da interpretira polozaj pedale kako god inzenjeri hoce.

Jos ne videh DSG kom fabricki kickdown bas uvek radi kako treba.

Citat:
A inace, posto trenutno najvise vozim rent-a-car (share), ide na zivce kako svako od ovih EV proizvodjaca ima neku svoju ideju kako da realizuje "menjac"... sto je najgore, vrlo brzo se formira misicna memorija pa se uhvatis da ruku pruzas na pogresno mesto ili pokusavas na pogresan nacin da se ubacis u rikverc... iskreno, ne znam sta 'fali staroj dobroj rucici na mestu gde je bila decenijama kod vecine automobila. Takve "inovacije" mi najvise idu na zivce, ukljucujuci i pomeranje dugmeta za "sva 4" negde u 3 lepe, taman kad ti hitno treba da lupas glavu gde je.

Fali svasta, bespotrebno zauzima mesto (pogotovo one "avionske" kao npr. A4 i A6 sa slika), nize su od manuelnog - znaci jos dalje od volana (toliko o "vozackom" dozivljaju), i nista lakse, jasnije ni preciznije od ovih iza volana.

Mecka npr. ima normalnu, jednostavnu, efikasnu rucicu ali i verovatno najgori indikator na tabli



Dok elektricni Hyundai ima isto retardiranu kao VW


[Ovu poruku je menjao dr0id dana 02.09.2024. u 14:31 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

[ Pregleda: 325654 | Odgovora: 1160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.