Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59

[ Pregleda: 325652 | Odgovora: 1160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 13:14 - pre 55 dana i 18h
@Ivan, zašto bi se koristio kickdown, to je ektremno retka pojava, samo sam ga probao par puta, sada i ne znam napamet da li time prebacuje is D u S, mislim da ne :), samo skreše stepen prenosa, a ne i mod rada, možda zavisi od menjača do menjača.

@droid, dobro si to analizirao, rotacija ručice je i po meni retardirana, prosto trash totalni, samo povlačenje može da prođe...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
2a02:a212:92c5:5e80:e89f:931..



+7192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina02.09.2024. u 17:24 - pre 55 dana i 14h
Ono sto sam ja vozio nije prebacivalo u S... mislim da je cista stvar navike i odnosa snaga/masa, meni je kickdown bio dovoljan + ako se prebacim u S obicno se ne vracam nazad u D u toku voznje :-)))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1704
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+768 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina04.09.2024. u 06:50 - pre 54 dana
Model 3 je jedan od retkih ozbiljnih E auta koji nema vecu tezinu od uporedivog auta sa sus motorom te je stoga znacajno laksi od i4. Za porodice gde roditelji nisu preko 180, a deca preko 160 oba vrlo upotrebljivi kao porodicni automobili. Licno sa dva deteta nikada ne bih kupio veci auto za jedini auto u kuci.

Sto se komandi tice, ne vidim nikakav benefit toga da se desna ruka mora pomeriti sa volana da bi se promenio mode. Ja imam lopatice iza volana za manuelno menjanje brzina i imam kontrolu rekuperacije na rucici za automatski menjac koja se nalazi na tradicionalnoj lokaciji. Svaki put kada spustam ruku sa volana da bih ukljucio/iskljucio rekuperaciju sam u fazonu koliko bi lakse i bezbednije bilo da to mogu da uradim bez da spustam ruku sa volana. Zato vecina danas ima rekuperaciju na lopaticama. Za dve i po godine koliko vozim ovaj auto, odnos izmedju ucestalosti kontrole rekuperacije i manuelne kontrole stepena prenosa i/ili sport/eco mode-a je ca 100:1.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina04.09.2024. u 07:00 - pre 54 dana
Mislim da je to cista stvar navike i ukusa - meni te kontrole na volanu nikad nisu lezale preterano, pa verovatno nisam nikad ni istrenirao misicnu memoriju na njih.

Sto se kontrole rekuperacije tice, i meni to obicno skoro svo vreme stoji u 'B' modu, jedino je prvi put cudno da auto koci kad pustis gas, posle se covek navikne.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina04.09.2024. u 08:24 - pre 53 dana i 23h
Pre 50 + godina mnogi automobili su imali manuelan menjac na stubu volana !

Oni koji nisu hteli da bude direktno na stubu volana , stavljali su ga pored volana u istoj visini , znaci pored instrument table !

Ta resenja su kasnije Odbacena kao zastarela i prevazidjena !

I menjaci vraceni gde im je uvek i bilo mesto.


Kad vec se vozi automatski menjac, kontakt ruke i menjaca je bar 10 puta redji nego kod mehanickog menjaca .

Nisam nikada vozio auto sa automatskim menjacem , pa sam napisao bar 10 puta. Inace po onome sto sam procitao po internetu , domaci "strucnjaci" preporucuju da se Nikada ne prebacuje menjac u N polozaj ? Cak ni na semaforu !

Kazu automobili noviji imaju start-stop sistem, pa ce ionako da se ugasi na semaforu . Cak i ako nemaju ne treba prebacivati u N, vec samo drzati kocnicu ?

Zasto onda postoji N ako se ne koristi ni na semaforu ? Ako se ne koristi N onda je kontakt ruke i menjaca 100 puta manji nega kod mehanickog ?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7192 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina04.09.2024. u 08:30 - pre 53 dana i 22h
Mislim da u zivotu nikad nisam koristio N, osim par puta kad sam slucajno prebacio menjac u N mod.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1200



+842 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina04.09.2024. u 08:43 - pre 53 dana i 22h
^ Moras u N kada si u perionici :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯16.09.2024. u 01:37 - pre 42 dana i 5h
https://www.polovniautomobili....e-130?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Meni je 1,8Turbo mali motor i gunđam što nema uvek 2.0Turbo, a ovi lagano stavili ono 1.2 đubre u auto D segmenta i traže za njega 37,5k?!?!

Ne moraš ništa da znaš o autima, samo uporedi tu igračku sa ovim autom:

https://www.polovniautomobili....4x4?attp=p19_pv0_pc1_pl10_plv0

Jel ume neko ovo da objasni?? 😂🤯🤯
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯16.09.2024. u 07:18 - pre 42 dana
Da, ali ima ekran od 12 inča! To se danas više ceni.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯16.09.2024. u 08:02 - pre 41 dana i 23h
Pa, dobro, nije 5008 pa da se žalimo :))))))

Što se tiče motorizacije, jasno je, jedino ne znam kako je u drugim zemljama što se tiče taksi pri produženju "registracije" (pod znacima navoda, jer u većini normalnih zemalja ne postoji to što se zove registracija, postoje tehnički pregledi jednom godišnje ili čak ređe, zavisno od starosti auta, kao i neke naknade/takse, ali da vam neko ograničava trajanje tablica...).
Recimo, neki lik iz BiH je u jednom YT video pričao o troškovima života u Nemačkoj i platama, pa je napomenuo da za Pasata (verovatno 2.0tdi) plaća godišnje taksu 305 evra, dok je za Toyotu Yaris ta taksa tipa 55 evra zato što ima ugrađen plin.
Neko će reći da i nije to neki novac, ali u nekim gradovima su uveli takse za ulazak autom u centar grada, da li su te takse iste za dizele i benzince, da li će možda za neku godinu uvesti neke ogromne takse na dizele...

Generalno, taj 2.0tdi je za duža putovanja, a benzinac je ipak pogodniji za kraće relacije, mada su u 508 mogli da stave ipak neki 1.5/1.6 ako ga još uvek imaju, a moguće i da ima u nekom "višem paketu" opreme.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯16.09.2024. u 11:25 - pre 41 dana i 20h
Po meni ne znaš šta je veće vređanje inteligencije, da li činjenica da u autu D segmenta dobijaš opskurni 1,2 motor sa 3 cilindra - ili činjenica da za tu mazgu traže 37,5 hiljada evra?!?

Nisam u toku sa novim modelima, ko bi to sve pohvatao, gledao sam malo VW koncern orijentacije radi, gledao malo japance invalide i smejao se, ali Pežo i slične gluposti ne sećam se kada sam pogledao.

Ovo je zaista neverovatno, kada bi taj motor bio dobar, a čuli smo kakav je, možda bi bio za neki gradski auto B segmenta, a u novoj D limuzini stvarno ne znam za koga je 🤯
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16455



+2934 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯16.09.2024. u 13:03 - pre 41 dana i 18h
Nije pezo u cenovnom razredu skode,
a taj 1.2 je osnovni bazni model tog proizvodjaca, a fokus im je na plug in hibridima, jer se prelazi na struju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯16.09.2024. u 18:08 - pre 41 dana i 13h
Arteon je bio 38k za osnovni paket, samo zaboravih koji je motor, takođe npr. Tiguan startuje sa 35k evra, mada je to bilo pre par meseci, možda se promenilo do sada.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯17.09.2024. u 00:57 - pre 41 dana i 6h
Arteon ne ide u istu rečenicu sa ovom Pežo smejurijom od 37,5k o kojoj se ovde priča, a što se tiče cenovnika, uvek postoji popust u odnosu na zvanične cenovnike, u to nemojte sumnjati.

Citat:
bakara: Nije pezo u cenovnom razredu skode
Nisi objasnio ovu svoju izjavu?!

Pogledao sam detaljno i vidim da oni JESU u jednakom cenovnom rangu, iako bi Pežo trebalo biti bar 2 ili 3 klase ispod.

Ili ti možda smatraš da bi trebao biti iznad???

Citat:
a taj 1.2 je osnovni bazni model tog proizvodjaca
Vidimo da je taj jedini na oglasima, što znači da dileri smatraju da je on njihova najbolja ponuda, veće/jače ni ne oglašavaju.

Citat:
a fokus im je na plug in hibridima
Koga briga gde je kome fokus, a mnogi su fokus i izgubili 😂🤯🤯

Kupac gleda šta dobija za svoje novce, zar ne?

Dao sam primere šta nude dva proizvođača u istoj klasi za istu cenu od 37-38k, pri čemu je to jedini model Pežoa koji je oglašen, što znači da uvoznik i dileri smatraju da je taj model njihova najbolja ponuda.

A vidimo da je razlika između ta dva auta o kojima pričamo, pa blago rečeno - enormna.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯17.09.2024. u 08:27 - pre 40 dana i 22h
Vidi prateći forum već dugi niz godina, kapiram da ti imaš neke "specijalne naočare" i kad god su automobili u pitanju pominješ samo benzince i samo VW/Škodu. Drugi automobili za tebe su "ostali".
OK, razumem ja to. Nije da podržavam, ali razumem. Izgradio si svoj stil, imaš svoje afinitete. I to je OK.

Takođe poznajem ljude koji razlikuju: Mercedes i ostali. I to razumem.

Čitao sam negde, čitav jedan deo Hercegovine, ljudi kupuju i voze samo i jedino Mercedese. Auto-servisi rade samo Mercedese. Ako se pojaviš sa drugim autom, ovi ti kažu "doviđenja".
Nedajbože da neko kupi BMW, Tojotu - ili šta god drugo. Taj je dostojan prezira, roditelji ga se odriču , prijatelji ga više ne pozivaju na piće.




Elem, dakle, bez imalo namere da te ubeđujem u bilo šta, mogu ti reći da je Pežo 508 vrhunski auto D segmenta. U rangu sa onim šta nudi Audi.
E sad, to je brend + model, generalno. A konkretni primerci se mogu naći u veeelikom rasponu opreme, motora, menjača.

PUG 508 se do face lift-a, tj. do 2018 nudio sa motorima: benzin od 1.6 do 2.3, i sa dizel motorima od 1.6 do 2.2 Nudio se kao limuzina, karavan, kupe.
Od face-lifta, tj. od 2018, benzinci su "skresani" na 1.2 Puretech (sličan onom bordžijinom ) i 1.6 dok se dizeli nude samo 1.5 i 2.0.

Ja lično, kad bih kupovao auto D segmenta, PUG 508 sa 2.0 HDi bi mi bio prvi izbor.
Jer, D segment i "vidim" samo sa motorima od bar 2.0



Što se cene tiče, pošto sam skroman čovek koji radi za platu, meni je van pameti platiti auto preko 10k€.
Jer, ostavljati imovinu od 30k - 40k (i više) "na izvol'te" na parkingu ili u garaži, ostavljati tako vrednu imovinu na mrazu, kiši, gradu, zatim: učestvovati u saobraćaju gde svake sekunde može da ti se desi velika šteta na takvoj imovini - ne znam, nije to za mene. (Ja sam kupio garsonjeru u centru pre nekoliko godina za 47k.)



Naravno, slažemo se u jednom: ugraditi 1.2 Puretech u auto D segmenta, to može samo idiot.
I taj konkretan primerak koji si linkovao jeste karikatura od auta, i bruka za Peugeot brend.
Onaj koji to kupi, svakako je ili pijani milioner ili kupuje za tuđe pare.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 477
46.240.134.*



+174 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯17.09.2024. u 10:22 - pre 40 dana i 21h
Auto je fantazija kako izgleda, ali ovaj konkretni primerak ne bih razmatrao ni za 15000e, ma ni na poklon, a kamoli za skoro 40000e, što bi rekao Java - može da se kupi garsonejra za te pare, možda ne u centru BGa, ali recimo u nekom Pančevu, Smederevu ili u najmanju ruku na Karaburmi ili Petlovom Brdu.

Doduše, nikad neću prihvatiti onaj volan spušten skroz dole, bukvalno u krilu, da bi ekrani bili pregledniji. Prošle godine sam seo u Pežo 308 u rentacar agenciji i ustao istod momenta.

Nažalost to je opšti sad trend, guraju se turbine, smanjuje zapremina, povećava snaga i dobijaju se motori kojima je radni vek taman do isteka garancije.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4911
5.183.26.*



+641 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯17.09.2024. u 10:53 - pre 40 dana i 20h
Citat:
Java Beograd: Ja lično, kad bih kupovao auto D segmenta, PUG 508 sa 2.0 HDi bi mi bio prvi izbor.

Takođe, PUG 508 ili C5, baš 2.0.

Kolega je pre nekoliko godina u Nemackoj kupio još jači PUG 508, 2.2. Ne znam koliko konja, ali to mora biti preko 150. To je bio neki interni salonski primerak, sa svega par destina hiljada pređenih kilometara.

Šta reći, automobil je sjajan, kako bi se i očekivalo, bez mana, dilema je tada bila samo da li njega ili C5, jer je subjektivno lepsi.

Citat:
Java Beograd:
Jer, D segment i "vidim" samo sa motorima od bar 2.0

Neko kaže, sve ispod 2.0 i 100 konja je prevozno sredstvo, a auto je sve iznad.

Sa Francuzima (HDI motori) nikada nisam imao većih glavobolja, ni funkcionalno ni za održavanje. Na primer, kvačilo za C3 pre neki dan kostalo je svega 11500 din. Izmenjao sam i sve sto ide za mali servis, plus cilindar kvacila, viljuske... Sve zajedno 30K din.

Ali slazem se i sa Nebojsom, danas je sve vise tih malolitraznih motora sa silnim brojem konja. Nekako, nedostojno sasije koju nose. Ni ja ne kapiram.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯17.09.2024. u 13:00 - pre 40 dana i 18h
Citat:
X Files: ... danas je sve vise tih malolitraznih motora sa silnim brojem konja. Nekako, nedostojno sasije koju nose. Ni ja ne kapiram.

Ja to vidim jedino kao ispunjavanje Euro normi.
Ako se ikako ubrza do 80 km/h u petom/šestom stepenu prenosa, na ravnom putu, i tu se drži, onda uspe da dostigne zadatu Euro normu emisije izduvnih gasova. I onda kažu: EURO 6.

Onaj bordžijin Puretech 1.0 u C3 je trošio, koliko? 10 na putu, ako ga teraš 130 km/h.

Možeš misliti na kojim obrtajima moraš da voziš limuzinu 508 sa Puretech 1.2 da bi naterao na 130 km/h. I onda guta gorivo i troši ulje ko ludo.

Za taj Puretech kojem zaribavaju karike i puca kaiš (koji je u ulju) podignuta je kolektivna tužba od strane vlasnika protiv PSA.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯17.09.2024. u 13:39 - pre 40 dana i 17h
@Java, što se tiče stila ili ne znam kako to zoveš, to se vrlo prosto može opisati da želim najbolji auto za svoje novce, koji osim toga ima i nešto jači motor od uobičajenih.

Razlog toga je što sam duboko uveren, a i celog života to sprovodim, od svog prvog prvcatog Juga koji je bio Yugo 65, a ne 45, ni 55, ni 60, da je ulaganje u jači motor daleeeeko najisplativija doplata koju sebi možeš učiniti u svakom autu.

Razlog je sasvim očigledan: za jednocifren procenat povećanja cene imaš benefit u svakom trenutku, bukvalno u svakom sekundu vožnje i sa tim ćemo se verujem složiti svi (ili skoro svi ) ne samo na ES-u, nego i šire.

Sećam se da je bakara jednom rekao da su 1,5 i 1,6 motori najbolji izbor za ovakve automobile, na šta sam ja reagovao da to ne podržavam, jer kod VW koncerna recimo koga najbolje poznajem, 1,6 dizel je jednak kao 2.0 samo sa skraćenim hodom klipa, a upravo to je najbitnija stvar u mehanizmu ostvarivanja obrtnog momenta.

Dakle, taj 1,6 motor je "uštrojen" tamo gde je to najbitnije i najbolnije, a to je hod klipa🤯🤯 i zbog toga je šačicu € jeftiniji.

Kod benzinaca priča je ista, 1.8 koji su masovni - to su potpuno jednaki motori kao 2.0 - samo sa skraćenim hodom klipa, dakle uštrojeni na identičan način, samo malo manje.

Kod prethodnih modela kakav sam ja imao na primer (Passat 1.8TSI), to i nije tako strašno jer su imali identičnu turbinu Borg-Warner K03S, ali kod najnovijih to je i produbljeno jer 1.8TSI imaju i dosta manju (zapravo najmanju) turbinu IHI IS12 - umesto vrhunske IHI IS20.

Zbog svega toga najnoviji 1,8 su dosta slabiji od 2.0, a razlika u ceni je presmešno mala.

Da svima bude jasno, ovakva je situacija kod VW grupacije gde se sve vrti oko 2.0 motora, bilo benzin, bilo dizel, što mogu reći sa sigurnošću jer praktično svaki motor poznajem do detalja napamet.

Ali kao što vidimo, ima i drugih prozvođača kojima je osnova za istu pa i veću cenu 🤯🤯 troklipna smejurija od 1200 kubika 😂😂🤯🤯, koja osim grohotnog smeha ne zavređuje ni reč komentara.

I ne, ovo NIJE nekakav moj stil, nego je to potpuno racionalno razmišljanje kupca i ljubitelja automobila koji za svoj novac ma koliki da je, bilo da je 3k, 10k ili 30k želi najbolje, nikakvog specijalnog rezona tu nema.

edit:
Citat:
Java Beograd:
Za taj Puretech kojem zaribavaju karike i puca kaiš (koji je u ulju) podignuta je kolektivna tužba od strane vlasnika protiv PSA.
Ovo nisam ni znao, pa da li je moguće da za tako nešto traže 37,5k 🤯🤯😂 i to oglašavaju kao njihovu najbolju ponudu?!? 😂😂🤯🤯

Da li je IKO kupio taj auto, ako poznajete nekog slobodno mu dajte moje podatke, voleo bih da ga upoznam i čujem rezone za to

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 17.09.2024. u 22:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯17.09.2024. u 16:34 - pre 40 dana i 14h
Sećam se nekih priča kako je kod Mercedesa posle 2005. godine ili tako nešto za jedan od najboljih dizel motora generalno u autoindustriji bio 2.2 turbodizel, ali je to u stvari bio 2.7, međutim dali su prednost ovom 2.2 zbog manje potrošnje.

U Srbiji su naravno "problematična" oba zbog one sulude takse na kubikažu. Sa druge strane, 2.0 i motori nešto manjih zapremina, a veće snage, povećavaju trošak osiguranja, doduše ne kao ova taksa na kubikažu, ali ništa manja glupost koja nije zastupljena samo u Srbiji, nego u mnogim zemljama. U Nemčakoj se recimo plaća osiguranje na određen novčani iznos (npr. do 40.000 evra), plus postoji mogućnost da se na iste tablice voze dva automobila - samo nije baš praktično da se premeštaju tablice svaki dan, pošto promena mora da se prijavi, pa tu pogodnost koriste oni koji zimi i leti voze različit auto.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 51 52 53 54 55 56 57 58 59

[ Pregleda: 325652 | Odgovora: 1160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.