Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59

[ Pregleda: 325651 | Odgovora: 1160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯25.09.2024. u 11:14 - pre 32 dana i 20h
Citat:
mjanjic:... meni je ovaj profil neverovatno ružan:


Možda nekom može da se svidi više ili manje, ali izjava "neverovatno ružan" više govori o tvojoj estetici, nego o PUG 508.

Da li ti je i ovo "neverovatno ružno"?



Ili ovo?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯25.09.2024. u 13:38 - pre 32 dana i 17h
Ne znam koliko ima smisla kačiti tog Mustanga Shelby ovde osim da se vidi da je sličan sa 508, ne znam ko je koga kopirao al nebitno 😂

Iako se slažem da je izgled 508 problematičan, posebno u unutrašnjosti, i napred i nazad (meni je već samo to eliminatorno), on ima puno većih mana od izgleda.

Citat:
bordzija: Ko nema za a5 liftbek ima za škodu koja u toj varijanti izgleda mmnogo dobro. Sa 1.6tdi i meni se čini kao pun pogodak za porodičnu limuzinu. Uparen sa automatikom koji je odavno bolji od najboljeg vozača formule1.
Nijedan kupac A5 neće razmišljati o Superbu i obrnuto.

Ali dobro je što si ga pomenuo, shvatate li da VW ima OBA najlepša i najfunkcionalnija liftbeka, koji su uz to i dovoljno različiti da jedan drugome ne čine konkurenciju? To je veliki kvalitet i ako smo realni, to ćemo lako konstatovati.

Ali mene zanima zašto i drugi brendovi ne idu tako racionalno?

Ako ne umeš da napraviš motor koji ima 200+ konja i troši 5 litara - umeš da napraviš makar funkcionalnu karoseriju, šta je u tome teško??

p.s. što se tiče automatskog menjača, bio sam protivnik istih ali napredak je toliki da ih je nemoguće ignorisati, otvoriću temu o tome.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯25.09.2024. u 16:19 - pre 32 dana i 15h
Zadnji deo profila 508-ice mi najviše liči na onaj Audi A3 "sedan", koji nit' ima gepeka nit' ima liniju kao A5 ili A7, nego je od svega pomalo, a onda je sve u svemu ništa.


Citat:
Nebojsa Milanovic:
@janjić, apropo Arteona, on mora biti skuplji od Passata, nisi gledao dobre cene. Gledao si stare cene Arteona, a sada je sve poskupelo pa ti se zato tako učinilo, Arteon je uvek skuplji od Passata.
[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 25.09.2024. u 12:53 GMT+1]


Gledao sam cene na sajtu neko našeg prodavca, sad se ne sećam na šta sam naleteo, ali su bile odvojene liste za putnička i komercijalna vozila i nigde ne videh Arteon, međutim sada na volkswagen(dot)rs vidim da je Arteon smešten u KUPE kategoriju umesto u limuzine (gde je samo Pasat).
Cena za 2.0tdi od 150ks je 40.214 evra, a za Pasat sa 1.5TSI cena je 40.274 evra, dakle 50 evra više. Pasat sa 2.0tdi od 150ks je 44.617 evra, dakle 4.500 evra skuplji od Arteona. Doduše, najniži paket Pasata je Business, a najniži paket Arteona je Elegance. Ako uzmemo Elegance kod Pasata, 1.5tsi ili 2.0tdi od 150ks je 44.222 i 48.728 evra. Najskuplji Pasat, R-line, sa 2.0tdi od 193ks je 53.640 evra, a najskuplji Arteon sa 2.0tdi 200ks u 4Motion varijanti je 46.536 evra.

ZAKLJUČAK: Pasat je skuplji od Arteona, pa treba pitati "genijalce" u VW-u ko će onda da im kupi Pasata...
Eto, sad se setih, Pasat je dostupan samo u karavan verziji, a što je kod nekih drugih modela (pa i ovog Peugeot 508) skuplje oko 1200 evra ili tako nešto, ali kad se i to uzme u obzir, Pasat bi kao limuzina bio skuplji od Arteona. Kao da hoće da oderu ove kojima svakako treba karavan, a neće Golfa u karavan verziji, a pošto-poto žele VW znak.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯25.09.2024. u 17:53 - pre 32 dana i 13h
@janjić

Ne znam što ti treba da se praviš pametan a ne znaš elementarne stvari, a da bi dosta razumeo ne treba neko specijalno znanje - dovoljan je samo zdrav razum.

Passat je normalan auto po normalnoj ceni, a Arteon je manje normalan auto i samim tim njegova cena NE MOŽE biti manja od cene Passata - to je tako lako jasno.

Ali još bitnije od toga je što se Arteon NE PROIZVODI VIŠE, ima tome već dugo:

https://www.blic.rs/biznis/ves...laran-model-automobila/45p5ns5

https://autoblog.rs/blog/auto/...4/ukida-se-i-volkswagen-arteon

Dakle, taj cenovnik Arteona koji gledaš kod retardiranih prodavaca nema veze sa vezom, jer taj auto se već više od godinu dana ne može naručiti.

Nasuprot tome, što se tiče Passata u pitanju je najnoviji model koji je izašao pre par nedelja, a koji je identičan auto i sklapa se na istoj traci kao Superb IV generacije o kome pričamo ovde, pa je normalno da početna cena bude nešto viša.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯26.09.2024. u 09:00 - pre 31 dana i 22h
OK, po toj logici je i Peugeot 508 manje normalan auto od Škod Superb, pa mora biti skuplji :)))
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯26.09.2024. u 17:13 - pre 31 dana i 14h
Ako je tvoja logika takva ja ti se divim ali to što si rekao nema veze ni sa logikom, ni sa inženjersko-vozačkim činjenicama.

Peugeot 508 je naprosto psedo-auto koji nije ništa nego obična prevara namenjena napaljenim nevozačima koji samo znaju "da mrze Nemce" (ali ne znaju zašto) i na primer vole japance ali su im ružni (što može biti tačno) - i u svemu tome nađu Peugeot kao "zlatno rešenje" 🤯🤯🤯

A istina je da je to auto daleko ispod obične Škode Superb iz razloga koji su navedeni a i mnogih koji nisu, a da ne pričamo gde se nalazi u odnosu na Arteona ili Audija A5 sa kojima koketira.

To je u svakom smislu neuspeo auto, po mojim merilima zanimljivija je Dačija pa i neke varijante KIA/Hyundai, jer su to normalni auti po odličnoj ceni koji svakako zaslužuju više aplauza, poštovanja i priznanja od ove invalidne nakaze.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯26.09.2024. u 17:42 - pre 31 dana i 13h
Nije moja logika, nego sam aludirao da je logika proizvođača i prodavca, inače bi gledali cene konkurentskih modela.

Ali, možda računaju sa tim da ih Škoda ne ugrožava na domaćem tržištu, iako je u 2023. godini ostvarila rekord sa nešto više od 38000 vozila (prethodni rekord oko 36.500 u 2019. godini, u 2022. godini "samo" 28.900), od čega su manji deo limuzine.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯26.09.2024. u 18:34 - pre 31 dana i 12h
Citat:
mjanjic: Nije moja logika, nego sam aludirao da je logika proizvođača i prodavca, inače bi gledali cene konkurentskih modela.

Za nas kupce i ljubitelje automobila je nebitno ako neki auto/brend na osnovu propagande ili bizarnnih stvari kao što je veličina ekrana ili felni ostvari nekakvu prodaju kod nevozača/debila.

Nas to ne zanima, naše je da komentarišemo činjenice i iznosimo argumente, a manje upućeni će od toga svakako imati koristi.

Pogledajmo recimo kako se Škoda Superb, i to stariji model pre restajlinga, koji nije ništa skuplji od tog retardiranog 508 - nosi sa NAJJAČIM, mnogostruko skupljim BMW-om:

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯26.09.2024. u 21:47 - pre 31 dana i 9h
U testu gore vidimo da Superb osim u nivou buke NI U JEDNOJ disciplini nije značajno lošiji od mnogo puta skupljeg najjačeg BMWa sa monstruoznim V12 6,6Twinturbo motorom od 600KS.

Ovo je šokantan i vrlo poučan test, ali iznenađenje je samo za one koje nisu videli koliko lako Superb šije veoma poznatnog BMWa sa legendarnim 3.0Twinturbo rednim šestakom sa 300+ KS, što sam okačio ovde.

Evo kako ovo izgleda iz ugla vozača, to je taj stariji model:





A evo i restajlinga, gde je još puno detalja doterano i osavremenjeno.



Obratite pažnju da NI OVO nije najbolje opremljen model, postoje varijacije i puno jače opreme: alkantara, ekran, ozvučenje, štelovanje ogibljenja, naravno šiber, panorama, modovi rada, itd.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6958
*.243.prisconetworks.com.



+1462 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯01.10.2024. u 01:01 - pre 27 dana i 6h
Francuske automobile ne vredi komentarisati to kupuje specifična klijentela: žene i muškarci koji se uopšte ne razumeju u automobile.

Automatik sam prihvatio tek onog trenutka kada sam shvatio da je bolji od mene! Sem toga nema plivajući zamajac i evo teram povremeno jedan bmw f31 x drive sa pravih 260kkm urađen veliki servis menjač netaknut, savršeno radi. Trebao bi i on usloro da se zameni ulje i filter. Potrošnja 5-6 litara nafte u gradu pa to jebbeno nema nigde! A ide ko praćka 180 konja!

Problem automatika je što se kod nas uvoze ugl automobili sa taksija sa milion km. E tu automatik obavezno rikne.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: PEUGEOT D segmenta sa 1,2 motorom - 37,5k 😂😂🤯01.10.2024. u 09:09 - pre 26 dana i 22h
Nekako više se osećam da aktivno učestvujem u vožnji kad je menjač manuelni, plus mogu da biram kad ću da prešaltam u koju brzinu, da li ću da spustim kako bih povećao obrtaje (benzinac) ili obrnuto. Računari i softver jesu postali daleko pametniji nego pre 15 ili 20 godina, ali opet...
Naravno, za grad i one stani-kreni vožnje, posebno ko je u Beogradu, nezamenjiv je, ali opet tu bi mogao da se poveže sa "radarom" (zaštita pešaka i izbegavanje sudara) i da se auto pomera praktično sam.

Druga odlična primena automatika je kod kombija i ovih manji vozila za dostavu (uključujući putnička koja se koriste za dostavu hrane), više vozača kroz priče koliko je tu dobra mesečna zarada i koliko se radi kukaju da ih ubi leva noga zbog kvačila. Međutim, niko od vlasnika firmi neće da kupi dostavna vozla sa automatikom, bez obzira što ih kupuju nova, jer računaju da ih je posle teže prodati kao polovna zbog potencijalnih problema.


Nego, kad već pominjemo ovaj Peugeot i Škodu, sad vidim u nekom cenovniku (skoda-auto(dot)rs) da Enyaq kupe košta 47.472€, dok je "običan" Enyaq 44.508€, "električni SUV" u češkoj realizaciji, ne znam koliko će biti privlačan za kupce, ali onaj nasađen tablet kao kod najjeftinije Dačije mi nikako ne ide uz tu cenu.

Vidim da Oktavija kreće "od 23.940€", ali u tu cenu je bar uključen najmanje 1.5TSI benzinac od 85kW, nisam gledao detalje o doplati za 110kW, mislim da je 2950€ (kad se čekira 1.5TSI od 11kW, cena je 26.890€, ali mislim da je onda možda bolja opcija hibrid sa 85kW 1.5TSI, čija početna cena je 26.244€, naravno ko tipa 905 vozi po gradu).
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6958
87.116.181.*



+1462 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina05.10.2024. u 13:05 - pre 22 dana i 18h
To dal ćeš ti da učestvuješ u vožnji je bitno i doživljaj u automobilima 200+ ks a ovo ispod šta te briga šaltanje recimo moj hyundai ima 80ks šta kakav osećaj u vožnji?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.10.2024. u 11:15 - pre 19 dana i 20h
To je "od tačke A do tačke B", kakav osećaj u vožnji... Ovde ni Audi A4 nije udoban za neka duža putovanja, mislim ne može da priđe Audiju A6, jedino ako je eventualno u nekom višem paketu opreme u kome ima neka bolja sedišta.
Mi ipak nismo neko referentno tržište, ovde su retki oni koji svaki dan do posla i nazad voze preko 50km, a po Evropi ima ljudi koji do posla i nazad voze po 200km i više.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6958
87.116.167.*



+1462 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina08.10.2024. u 12:57 - pre 19 dana i 18h
Sa 200+ ks možeš i da uživaš po gradu, daješ gaščinu pa kočiš, sečeš luduješ.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina22.10.2024. u 22:50 - pre 5 dana i 8h
Bio sam protivnik automatskih menjača jer sam smatrao da smanjuju kontrolu i uživanje u vožnji, ali posle nekoliko meseci vožnje savremenog DSG menjača, siguran sam da se ne bih vratio na staro.

Suština je u komforu vožnje koji je znatno povišen, zatim "inteligenciji" menjača, jer mi bukvalno "čita misli", a pri tome zadržavajući mod koji mu je zadat.

Postoje dva osnovna moda vožnje, ekonomični i sportski, i oba su za svoju svrhu bukvalno savršena u smislu da menjaju stepene prenosa baš onda kada bih i ja promenio, za slučaj oba navedena načina vožnje.

A ako baš poželiš da stepene prenosa menjaš manuelno - to možeš u potpunosti, čak i puno lakše nego ranije, samo na dodir ručice.

Imajte u vidu da se ovi zaključci odnose samo na poslednju generaciju DSG menjača sa 7 brzina. Takav menjač vozaču donosi mnogo dobrog i lišava ga velikog posla oko menjanja brzina, a pri tome ništa od kontrole auta i/ili po želji manuelnog upravljanja, nije uskraćeno niti pogođeno.

 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 519
185.98.0.*



+16 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina25.10.2024. u 07:33 - pre 2 dana i 23h
Pozdrav

Zanima me ima li tko iskustva sa Mercedes Benz C (200-220) W204 FL?

Tražim sebi auto, nisam vozao nikad mečku, ali pravo mi se sviđa ovako izgledom.

Pokušavam sebi opravdati kupovinu, jer 2012-2013 modeli ako su u finom paketu opreme cjena im ide iznad 10-12k€

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina25.10.2024. u 12:36 - pre 2 dana i 18h
Dve stvari:

1) Kao i za svaki Mercedes, lično ne vidim rezon takve kupovine kada za te pare možeš naći bolji auto, a pogotovo veći

2) Paušalna priča naročito nema smisla ako se ne navede tačno koji model/motor u pitanju i okači oglas, tada se može nešto smislenije reći
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 519
178.236.86.*



+16 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina25.10.2024. u 17:21 - pre 2 dana i 14h
Mislio sam da se podrazumijeva koji je motor jer sam naveo godinu, ide OM651 motor, a c220 da ide 170hp.

Evo npr oglasa jednog:
Mercedes-Benz C 220 (25 900 KM) oko 12k€
https://olx.ba/artikal/63871623

Veličina mi ne igra ulogu, ovaj auto mi se sviđa, djeca su veća, uzeo bi nešto što mi se sviđa, pa tražim razloge da opravdan svoju kupovinu :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8243



+1779 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina25.10.2024. u 18:27 - pre 2 dana i 12h
Bilo skoro u novinama , u Z. Hercegovini podigli spomenik Mercedesu ? Kazu samo jos u Albaniji ima vise Mercedesa po glavi stanovnika nego u Z. Hercegovini ?

Mala greska spomenik je u HR ali tu blizu kod granice

https://n1info.rs/magazin/auto...gastarbajtere-i-njihove-snove/
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina25.10.2024. u 18:38 - pre 2 dana i 12h
Citat:
kvaju: uzeo bi nešto što mi se sviđa, pa tražim razloge da opravdan svoju kupovinu :)

Ovim si sve rekao, to su iracionalne kupovine i nemoj tražiti racionalan savet kojim bi to opravdao.

Za utehu, nisi jedini, mnogo ljudi tako radi.

Auto jeste solidno skockan, ali lično takav komad ne bih kupio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Porodični automobil (veći C i D segment) - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59

[ Pregleda: 325651 | Odgovora: 1160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.