Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Amerika - raspada li se ili ne?

elitemadzone.org :: MadZone :: Amerika - raspada li se ili ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 8097 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?10.10.2024. u 11:14 - pre 17 dana i 20h
Sećam se onog "Zajma za Srbiju" i primera čoveka koji je došao iz inostranstva, ovde mu obećali neko zaposlenje - na kraju priče, on svu ušteđevinu dao za taj projekat, a posao nije dobio!
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
2a02:a212:92c5:5e80:604b:441..



+7192 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?10.10.2024. u 11:50 - pre 17 dana i 19h
To je svuda tako, ako treba da platis za posao, sve su sanse da ces se samo rastati od para.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?10.10.2024. u 13:56 - pre 17 dana i 17h
Citat:
Nebojsa Milanovic:Rezon je jasan, u situacijama kada ne razumeš pravu dubinu ili je nema, ili je ekstremno haotična kao ovde, logika nalaže da budeš na strani onih koji se bore protiv onih koje podržava Amerika.

Setih se ovog tvog posta. Evo malog doprinosa mojoj tvrdnji da neprijatelj tvog neprijatelj nije uvek tvoj prijatelj.

Da li, zaista, možeš biti na strani ovih?




(pretpostavljam da većina forumaša razume engleski)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4700
*.mbb.yettel.rs.



+317 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?10.10.2024. u 20:46 - pre 17 dana i 10h
Sve se nadam da je ovo ipak montaža. Bože sačuvaj, katastrofa.
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 729
109.245.227.*

Jabber: Đura63


+72 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?10.10.2024. u 21:09 - pre 17 dana i 10h
https://www.klix.ba/vijesti/sv...edam-trgovaca-drogom/111003080
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1200



+842 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?10.10.2024. u 22:08 - pre 17 dana i 9h
Iran zavisno od godine do godine od 400 do 900 smrtnih kazni godisnje(po Amerima), pretezno "gudra". Sistemska stvar.
U Americi, osudjeno i trenutno ceka njih 2213 na smrtnu kaznu.

Slika gore je mislim iz Avganistana ili Saudijske Arabije ili mozda ISIL ludilo, negde iz tog vremena.

Moj utisak je da je Iran vise socijalisticka od ostalih arapskih drzava, takodje daleko industrijski razvijenija, sa mnogo ozbiljnijom tehnoloskom i naucnom bazom, sto implicira srednju klasu itd.

Za raazliku od ludog Netanjahua i jos ludje ekipe religijskih fanataika koji trenutno vode Izrael, ovi Iranci mi deluju kao gospoda intelektualci, za sada.

Ko bi rekao...



 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8571
*.dynamic.sbb.rs.



+1368 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?10.10.2024. u 22:08 - pre 17 dana i 9h
@Java

Prvo i osnovno oko čega ćemo se složiti je da to nije naš rat i tako ga trebamo posmatrati, sa strane.

Drugo, izneo sam svoje mišljenje apriori, ne poznajući situaciju, a na osnovu pretpostavki koje su se do sada mnogo puta pokazale kao tačne, o sprovođenju USA interesa i hegemonije, izazivanju i provociranju ratova, itd.

Treće, nije me merzelo da pogledam ko je taj "Dr blabla" i našao sam ga odmah na Tw: https://twitter.com/realMaalouf

Pogledaj ga i sam i videćeš da je to ista vrsta bolesnika/bizarnog_propagandiste kao moj omiljeni NATO-Ukr bolesnik https://twitter.com/JayinKyiv

Postovi takvih likova se kače samo za sprdnju, tako da me čudi što si ga ti ovde stavio kako bi dokazao "nešto"?!

Što se mene tiče, ovo je razlog više da ostanem u svom prethodnom stavu da ako ne poznaješ situaciju - samo budi protiv onih koje Amerika"podržava" (to je sinonim za korišćenje kao topovskog mesa za sprovođenje hegemonije) i nećeš puno pogrešiti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7192 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 05:25 - pre 17 dana i 2h
Citat:
dejanet:
Iran zavisno od godine do godine od 400 do 900 smrtnih kazni godisnje(po Amerima), pretezno "gudra". Sistemska stvar.
U Americi, osudjeno i trenutno ceka njih 2213 na smrtnu kaznu.

Slika gore je mislim iz Avganistana ili Saudijske Arabije ili mozda ISIL ludilo, negde iz tog vremena.

Moj utisak je da je Iran vise socijalisticka od ostalih arapskih drzava, takodje daleko industrijski razvijenija, sa mnogo ozbiljnijom tehnoloskom i naucnom bazom, sto implicira srednju klasu itd.

Za raazliku od ludog Netanjahua i jos ludje ekipe religijskih fanataika koji trenutno vode Izrael, ovi Iranci mi deluju kao gospoda intelektualci, za sada.

Ko bi rekao...





Iran vodi islamski Ajatola i ceo politicki sistem je podredjen njegovoj kancelariji. Mislim, ako vladu u Izraelu nazivas religijskim fanaticima, onda je Iran van svake kategorije :-)))

Sto se tehnoloske i naucne baze tice - da Iran je ispred Arapa, ali jos vece ludilo je da je to sve zapravo relikt nekadasnjeg (pre-islamistickog) Irana - Mozes misliti koliko su bili ispred Arapa kada i posle vise decenija ratova i sankcija i dalje imaju jacu nauku i tehnologiju.

Cisto primera radi, Iran je imao u narudzbini 2 konkord-a (!!!) sa trecim u opciji. Jos jedan banalan primer - i dan danas, na poslu "na zapadu", naci cu gomilu Iranaca matematicara (i to vrlo jakih), programera... Arapa? Drasticno manje. Iran je tu slican sa Indijom, edukacija se gura kao vrlo vazna stvar jos rano u porodici, zato ih i ima jako puno sa visokim obrazovanjem i vidljivi su u industriji.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 08:22 - pre 16 dana i 23h
Normalno, kad mi je jedan profesor iz Irana još pre 10-ak godina pričao da ima platu oko 2200 dolara (ekvivalent), i to nije Univerzitet u Teheranu, već mislim da je Tabriz. Tada je govorio da može da se živi normalno sa oko 450-500 dolara mesečno i da je tu negde i prosek, bar onih iz njegovog okruženja.
Dakle, on ima tipa 4-5 puta veću platu od neko proseka, što u Srbiji imaju možda ovi na Ekonomskom ili FON-u.
Jedna od važnih razlika u odnosu na recimo naš sistem je da se tamo duplo više vrednuju rezultati nekih projekata urađenih za vojsku nego radovi u stranim časopisima, posebno onim na SCI listi (jer to je praktično poklanjanje rezultata ovima sa Zapada, pri čemu se čak objavljivanje rezultata u nekim časopisima poprilično plaća izdavačima). Da li se tu nešto muva, ne znam, ali mogu misliti kako bi bilo kod nas i koliko bi nekih "istaknutih naučnika" imalo rezultate u projektima sa vojskom, a koji bi bili "vojna tajna".
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 826



+656 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 09:11 - pre 16 dana i 22h
Citat:
mjanjic: Normalno, kad mi je jedan profesor iz Irana još pre 10-ak godina pričao da ima platu oko 2200 dolara (ekvivalent), i to nije Univerzitet u Teheranu, već mislim da je Tabriz. Tada je govorio da može da se živi normalno sa oko 450-500 dolara mesečno i da je tu negde i prosek, bar onih iz njegovog okruženja.
Dakle, on ima tipa 4-5 puta veću platu od neko proseka, što u Srbiji imaju možda ovi na Ekonomskom ili FON-u.
Jedna od važnih razlika u odnosu na recimo naš sistem je da se tamo duplo više vrednuju rezultati nekih projekata urađenih za vojsku nego radovi u stranim časopisima, posebno onim na SCI listi (jer to je praktično poklanjanje rezultata ovima sa Zapada, pri čemu se čak objavljivanje rezultata u nekim časopisima poprilično plaća izdavačima). Da li se tu nešto muva, ne znam, ali mogu misliti kako bi bilo kod nas i koliko bi nekih "istaknutih naučnika" imalo rezultate u projektima sa vojskom, a koji bi bili "vojna tajna".

Heh, na temu projekata za vojsku ... ETF je imao takve projekte, ali pre 40 godina i to za tadasnju (ozbiljnu i veliku) JNA. Mnogi tadasnji stari profesori od kojih su mozda svega 3-4 coveka predavali nasoj generaciji, su svoje naucno i strucno iskustvo sticali i kalili bas na tim projektima. Bas zato je taj fakultet tada i vredeo, jer su se za JNA razvijali tehnoloski najnoviji sistemi, od kojih je mozda svega 10% realizovano, 90% je ostalo na nivou idejnih projekata i elaborata, ali - ljudi koji su pisali te papire su za to pisanije morali da prouce kako te stvari funkcionisu, da neke prototipove testiraju u vojnim laboratorijama poput VTI (Zarkovo), Railovcu (Sarajevo), bili su tu nekakvi Hodzici ili Hadzici, sad se vise ne secam ... i samim tim su sticali znanje koje su prenosili i studentima. I zato ETF tada i jeste bio veoma cenjen, cak i van Jugoslavije!

I da, u to vreme, ti projekti su im se itekako racunali u skor za napredovanje u sluzbi ... sve dok negde tokom 90-ih neki "pametnjakovic" nije izmislio one M-bodove, SCI faktore i impakt liste ... gde su projekti s privredom totalno izbaceni iz bilo kakvog sistema bodovanja. Time je stvoren sistem u kome je neko ko po ceo dan samo drnda nekakve simulacije u Matlabu (u danasnje vreme verovatno Scipy i Numpy) i pise radove ima prednost nad nekim ko npr. odradi glavni projekat nekog velikog sistema (tipa IP/MPLS mreze MTS/Yettel/A1 ... ili nekog ozbiljnog zahvata na Djerdapu). I da, ovi prvi su studentima skidali bodove za ceo zadatak ako npr. krenu da racunaju konkretne vrednosti u pola zadatka umesto da rezultat u analitickoj formi zamene vrednostima tek u poslednjem koraku. Ili ako tokom pisanija ne ispisu uredno "za svako x > 0" u svakom redu jedancine ... a ponekog i zato sto ima los rukopis ("Kolega, mi nismo lekari, od inzenjera se zahteva lep rukopis" ... i slicne baljezgarije!). Od tih koji su nas obarali na glupostima nismo naucili nista. A od ovih drugih, koji su imali ogromno strucno, ali mozda ne toliko impozantno naucno iskustvo, naucili smo mnogo korisnijih stvari koje koristimo i danas u struci!

@Nebojsa - izvini na offtopic-u ... Amerika i ostatak tzv. trulog Zapada "propada" vec 50 godina, ali u udzbenicima marksizma i socijalistickog samoupravljanja ... i eto, propadose oni tako, a nase samoupravljanje, sa sve drugovima Kidricem i Kardeljem, nam je obezbedilo svetlu buducnost ... :-)))
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1200



+842 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 09:22 - pre 16 dana i 22h
@Ivan Dimkovic

Imas puno varijanti religijskog fanatizma i ekstremizma, samo je pitanje koliko se to ispoljava u svakodnevnom zivotu i politici drzave.

Izrael je totalno flipnuo, imas primera koliko hoces: pobise 50 hiljada civila sa nekom suludom pricom "Alamek" iz starog zaveta gde neprijatelju treba pobiti sve racunajuci zenu i decu, zatim neka prica o Velikom Izraelu od reke do mora (ili slicno) opet iz mitologije ili Biblije, zatim dolazak Mesije i obnova Hrama(ili obrnuto) posle unistenja planete i slicno.

Ovo nije neka fikcija ili prazna forma, min 50% Izraelaca u ovo iskreno veruje, Vlada Izraela ovo aktivno sprovodi...

 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 729
109.245.227.*

Jabber: Đura63


+72 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 09:22 - pre 16 dana i 22h
Iran ima šerijatski sistem, vešaju, kamenuju jebu decu od 7-8 god
devojčice kojima kosa viri ispod marame kamenuju do smrti
u tehnološkom smislu ,,napredak'' je očigledan
50 god su pod snkcijama a predsednik im se voza u helikopteru koji su napravili ameri koji je bio stariji od njega
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2874



+725 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 09:23 - pre 16 dana i 22h
Neće se "Amerika" tek tako raspasti dok se ne uništi obrazovanje, a npr. jedan primer kako izgledaju studije (doduše, malo našminkano): https://www.youtube.com/watch?v=EtujJjKmfN0

Fascinira to da čak na jednom čuvenom MIT-u prvi semestar bude "obrisan" bez traga da je neko studirao, ako napusti studije, nigde se ne kaže šta sa onima koji dobiju stipeniju i slično, da li moraju da vrate, itd.
Ali, logično, ako npr. neko uloži milione dolara u 100 startapova, od kojih uspe samo jedan da vredi preko 100 miliona ili milijardu, onda je nebitno ako onih 99 propadne, i za tih 99 niko neće tražiti nikakav novac nazad - što ne znači da "biznis plan" treba da bude da prevarim investitore unapred planirajući da startap ne uspe.
Može biti da ima neka analogija i sa studentima, bez obzira na procene, ne znači da će svako završiti studije, ali je bitno da nema spuštanja kriterijuma.

U Srbiji se dešava nešto totalno suprotno, osim na onim najpopularnijim fakultetima, drastično se snižavaju kriterijumi da bi se zadržali studenti, a to na duže staze ne znam baš gde vodi...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1200



+842 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 09:55 - pre 16 dana i 21h
Sto se teme tice, ono propast Amerike, inercija "woke" "trockizma" je dosta jaka, ali ako krenu da vracaju voz na sine verovatno ce prica imati srecan zavrsetak za samu Ameriku, ali ce se par vagona survati u provaliju, ono EU i UK su kandidati.. videcemo.

Globalno, jedino USA+Kanada +Argentina(zajedno) mogu da postanu i ostanu neka "oaza" "normalnog" zivota i napretka u tom nekom multi-polarnom svetu. Na papiru jos eventualno Rusija(sa Ukrajinom), ali ima nemogucu situaciju sa Kinom, tj nemogucu dilemu bezbednosti.

 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 729
109.245.227.*

Jabber: Đura63


+72 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 12:05 - pre 16 dana i 19h
a Japan, Australija ...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9717
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 12:39 - pre 16 dana i 18h
Citat:
dejanet: Globalno, jedino USA+Kanada +Argentina(zajedno) mogu da postanu i ostanu neka "oaza" "normalnog" zivota i napretka u tom nekom multi-polarnom svetu.

Gde si naš'o Argentinu?!? A preskočio Meksiko? Što Argentina? Šta fali Brazilu?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1200



+842 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 13:08 - pre 16 dana i 18h
^ Klima, odnosno hrana: govedina i prasetina.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
2a02:a212:92c5:5e80:d575:79a..



+7192 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 13:28 - pre 16 dana i 17h
Citat:
dejanet:
Sto se teme tice, ono propast Amerike, inercija "woke" "trockizma" je dosta jaka, ali ako krenu da vracaju voz na sine verovatno ce prica imati srecan zavrsetak za samu Ameriku, ali ce se par vagona survati u provaliju, ono EU i UK su kandidati.. videcemo.

Globalno, jedino USA+Kanada +Argentina(zajedno) mogu da postanu i ostanu neka "oaza" "normalnog" zivota i napretka u tom nekom multi-polarnom svetu. Na papiru jos eventualno Rusija(sa Ukrajinom), ali ima nemogucu situaciju sa Kinom, tj nemogucu dilemu bezbednosti.



Pazi, americki 'woke-izam' je daleko 'desnije' od ludila koja su probana negde drugde - ne zaboravi da je USA bila i ostala vrlo liberalno-kapitalisticka po vaznim pitanjima, sa krljanjem para na ogroman vojno-industrijski kompleks i odrzavanje ljudi zivim (Medicare/Medicaid i sl.) - ali uz sve to, ekonomija im je drasticno zdravija i odrzivija od dobrog dela drzava. Nemaju problem sa kreativnom destrukcijom firmi koje ne posluju, takodje nemaju problem sa migracijom ljudi kada neki region pukne, sto je daleko teze izvesti u EU npr. zbog jezicke barijere.

Na sve to dodaj ogromna prirodna bogatstva i prirodnu granicu od 2 okeana - tl;dr, ne bih se sekirao za njih.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 826



+656 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 13:35 - pre 16 dana i 17h
Nego, bas mi je jutros Linkedin izbacio jednu zanimljivu slicicu, pa se setih Nebojsine prve poruke u ovoj temi. Zanimljive su neke korelacije izmedju tih nerealizovanih papirica i ukupnog duga americkih potrosaca na kreditnim karticama. Grafikon izgleda ovako:



Kao sto rece Nebojsa, ovog puta jeste malo drugacije. Dva poslednja vrha u ovoj deceniji su bila 2008 (kreditna kriza) i 2020 (onaj babaroga-gripic zbog koga su nas zakljucavali kao stoku).

Mada, sami americki ekonomisti kazu: pa to je super, jer veci dug znaci i vecu potrosnju, a veca potrosnja znaci i vecu proizvodnju. Hmmm ... sta vi mislite?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
2a02:a212:92c5:5e80:d575:79a..



+7192 Profil

icon Re: Amerika - raspada li se ili ne?11.10.2024. u 13:51 - pre 16 dana i 17h
Ameri vec generacijama trose kao da nema sutra.

Secam se jos diskusije pre N godina dok je Sony jos valjao najjace laptopove ikad (Z seriju) - ti laptopovi su bili po $4-$5K, sto je tada bilo jako puno para. Elem, na NotebookReview forumima si stalno mogao da citas kako klinci to kupuju za studije i sl... sto je i tada bio WTF momenat, ono, pucas te pare za laptop... ali sto da ne, kad imas kreditnu karticu.

Tamo je sasvim normalno da si u dugu za kreditnu karticu vise desetina hiljada $ - cak i ludila da uzmes jos jednu da "otplacujes" dug stare - naravno, sve su revolving-credit sa sumanutim kamatama koje bih samo mogao da nazovem zelenaskim, ali to je tamo glavni vid potrosackog finansiranja. Ljudi zavrse skole vec sa sestocifrenim dugom, i onda to otplacuju godinama.

Primer od skora je Apple kreditna kartica - Goldman Sachs je odustao od te ideje i koliko znam, JPMorgan je u prici da preuzme taj proizvod. Kvaka je sto taj biznis ima milijarde $ gubitaka i sto se ti dugovi tretiraju kao 'subprime' - https://www.cnbc.com/2022/09/1...rprising-subprime-problem.html

U Nemackoj recimo je standardna stvar bila da ti sopstvena banka da "dozvoljeni minus" (prakticno kredit od strane banke) u visini 3 plate, po nekim normalnim kamatama (ne znam koliko su danas, dok sam ziveo tamo su bile 6-7% p.a.) i skoro niko ne koristi revolving kreditne kartice, cak je bio samo jedan provajder (Barclays) koji je nudio taj proizvod i smatralo se da ko to koristi ima finansijskih problema.

Razlicite drzave, razlicite potrosacke navike.

Citat:

Kao sto rece Nebojsa, ovog puta jeste malo drugacije. Dva poslednja vrha u ovoj deceniji su bila 2008 (kreditna kriza) i 2020 (onaj babaroga-gripic zbog koga su nas zakljucavali kao stoku).

Mada, sami americki ekonomisti kazu: pa to je super, jer veci dug znaci i vecu potrosnju, a veca potrosnja znaci i vecu proizvodnju. Hmmm ... sta vi mislite?


Pa COVID jeste bio drugaciji - nenormalna kolicina love je upumpana zbog odrzavanja ekomomije u zivotu. To je u isto vreme stvorilo ogromnu distorziju zbog abnormalno niskih kamatnih stopa. Gomila biznisa su nastali sa jedinom premisom da zavise od jeftinog finansiranja. To negde mora da se registruje, na kraju krajeva.

Ipak, na kraju krajeva, prezivelo se - cak i bez nekih velikih posledica na svakodnevni zivot posle toga. Naravno, gomila tih ideja i biznis modela ne mogu da opstanu u ekonomiji koja ne lici na diznilend.

Jbt kad se setim svih onih home-delivery biznisa od kojih je dobar deo propao vec... centralne banke kreirale kintu, upumpale je u komercijalne banke i fondove sa smesnim kamatama, a oni naravno to upumpali u nekretnine i biznise koji nikad ne bi mogli biti isplativi da nije tih para.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Amerika - raspada li se ili ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 8097 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.