Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hardware/packaging liability

elitemadzone.org :: MadZone :: Hardware/packaging liability

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4816 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Hardware/packaging liability14.05.2009. u 00:48 - pre 183 meseci
Izjednacujes opterecenje za interesovanjem? Onda su svi na ovom forumu optereceni sa temama koje postavljaju ili sa porukama koje ostavljaju. :) Tema me je zanimala jer u Srbiji postoji oko tri stotine kompova (na par lokacija) koje sledece godine treba da idu na otpad. I meni je zao da zavrse na otpadu, ako jos nesto moze da se izvuce korisno iz njih. A ako ne, onda mi nije logicno da zavrse na otpadu u Srbiji, gledajuci da je produkcija tog smeca nastala van zemlje i sve firme koje su ucestvovale u produkciji su takodje van zemlje.

 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3179
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Hardware/packaging liability14.05.2009. u 05:09 - pre 183 meseci
Strogo gledano, organizovano recikliranje ne postoji, ali firma koja to radi, postoji. Radi se i na nekom zakonu koji bi regulisao sve ovo. Video sam prilog u nekoj inf. emisiji, cini mi se da je na podrucju famoznog Arilja, mada mozda gresim, nisam bas se trudio da zapamtim gde. Inace, vise mi se svidela akcija u kojoj sam davno ucestvovao, jedna velika domaca informaticka firma je prikupila odredjeni bruj starih racunara, osposobila one koji nisu radili i poklonili jednoj skoli, pri tom im je besplatno isporucila i instalirala mrezu. Po meni je ovo bolja varijanta nego da racunari koji idu na reciklazu ili se isto tako poklanjaju siromasnim zemljama zavrse u maloprodaji raznih "Bozica".
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Hardware/packaging liability14.05.2009. u 15:55 - pre 183 meseci
SASA M., razumem o cemu pises, ali ovi kompovi su svoju pesmu otpevali; tj. isli su na par produzetaka - popravljanja - ponovne upotrebe - promena lokacije; kraj staza i sad im treba odmor. Znaci neupotrebljivo za svrhu koju predlazes.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Hardware/packaging liability14.05.2009. u 16:08 - pre 183 meseci
andjela jako plemenito od tebe sto brines di ce otpad zavrsiti
medjutim,zasto bi bila odgovornost dell-a da li ces ti komp koristiti 10 godina i nakon toga ga rasturiti i ponovo staviti u proizvodnju kao sekundarnu sirovinu
ili ces baciti u kantu za smece

lepo bi bilo od njih da otkupe/preuzmu otpad,cak sto vise i korisno,i po njih i svidja mi se licno taj predlog tvoj
ali to bas ne ide u ovom svetu,kompovi jos i dugo prozive dok ne budu izbaceni od onih koji ih izbace,a koliko prozive plasticne kese,flase,staklene flase,cd-i neispravni,ovo ono
i niko od proizvodjaca ne uzima nazad to...a po svemu sudeci,ni ne planiraju skoro
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Hardware/packaging liability

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4816 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.