Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svi zeljni rada - svi napustise firmu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89181 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.dip.t-dialin.net.



+7191 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 22:52 - pre 176 meseci
Mala nadoknada?

Pa TO je pljacka - i sa cekovima bez pokrica i slicnim "forama" predstavlja ne tako zanemarljiv deo unistenja srpske privrede i finansijskog sistema.

Znam da je mnogim ljudima iz Srbije daleko lakse "u dusi" da pljucnu Slobu Milosevica i njegovu kliku "biznismena", politicara i slicnih (ili zapad, itd...)... ali daj da se ne lazemo, nisu bas samo oni deo te "pljacka" price vec i jedan ne tako mali deo "naroda".

Ako je jedan prosecan stan tada vredeo, npr, 40000 DEM, a otkupljen je za 1000 DEM, to je pljacka drzave za 39000 DEM. Znaci neko je otudjio TUDJE (nije taj stan bio samo njegov, vec u vlasnistvu svih gradjana Srbije) i to 39000 DEM tudjeg je oteo.

Hajde da kazemo da je "privatizovano" sto hiljada takvih stanova - to je momci 3.900.000.000 DEM stete na racun drzave. Skoro 4 milijarde DEM, a bilo je tih stanova sigurno ohoho vise, + a tek oni cekovi bez pokrica, pa tako se bukvalno finansirala potrosnja par godina - 1991 se zivelo SIROKO od tudje love, otvarala se gomila import-export firmi - raja kupovala ko luda na cekove i za pare koje nemaju i koje nisu planirali da vrate jer su znali da ce ih "pojesti inflacija"... pa to su enormne pare, i sve te pare su od negde morale da dodju. To je i te kako doprinelo povecanju inflacije, i naravno da je kriva i vlast sto je to dozvolila i pospesivala radi svoje bolesne i mracne agende - ali nemojmo biti naivni, krivi su i oni koji su ucestvovali u tome, dakle dobar deo "naroda".

--

Ali kontam, nije lako nazvati ove gore stvari pravim imenom zato sto bi onda bukvalno prozvali bar cetvrtinu stanovnistva lopovima, sto u principu oni i jesu. Tako da je lakse primeniti racionalizaciju i reci da je to "nadoknada" a da su glavni i odgovorni krivci i iskljucivi pljackasi Sloba & co.

Tako je lakse, naravno.

Nema problema - OK. Samo ako neko onda pomene da su "fabrike narodne", onda cemo ipak morati da potegnemo jos neka nezgodna pitanja, ako vec hocemo da se pravimo "posteni".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 23:12 - pre 176 meseci
Daleko od toga. Cobi je samo zapoceo celu pricu, a ''demokrate'' su je dovrsile.
Ono sto je Izvoljski rekao je cinjenica, i svaka privatizacija koja ne uzima tu cinjenicu u obzir je lopovska, pa vi recite sta hocete.

Ovi radnici s pocetka price nije trebalo mozda da zaje bavaju ''postenog kapitalistu'' () iz Koreje. Ja bih voleo da su tako zaje bavali ovu nasu stoku lopovsku sto je pokupovala fabrike mnogo jeftinije od tih tvojih stanova.
Ali, avaj, sa njima nije bilo takve zaje bancije, nego je sad polupismeni pasji nakot postao 'kapitalisticka' elita, jbg... Sranja se desavaju...

Nema nazad? Verovatno, ali kako je krenulo... jos cemo videti...
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 23:12 - pre 176 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Ako je jedan prosecan stan tada vredeo, npr, 40000 DEM, a otkupljen je za 1000 DEM, to je pljacka drzave za 39000 DEM. Znaci neko je otudjio TUDJE (nije taj stan bio samo njegov, vec u vlasnistvu svih gradjana Srbije) i to 39000 DEM tudjeg je oteo.


Zaboravljaš da su SVI radnici u vreme samoupravljanja decenijama izdvajali mesečno od svojih plata doprinose za društvene stanove, i prema tolikim izdvojenim parama svaki radnik bi trebao da ima bar jedan društveni stan, a u stvarnosti ogromna većina NIJE dobila stan. Onima koji nisu dobili stanove treba vratiti sve pare koje su bile izdvojene godinama kako bi mogli bar u sopstvenoj režiji izgraditi kuće, a ne da ostanemo i bez para i bez stana/kuće.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 23:15 - pre 176 meseci
Citat:
zasun: Zaboravljaš da su SVI radnici u vreme samoupravljanja decenijama izdvajali mesečno od svojih plata doprinose za društvene stanove, i prema tolikim izdvojenim parama svaki radnik bi trebao da ima bar jedan društveni stan, a u stvarnosti ogromna većina NIJE dobila stan. Onima koji nisu dobili stanove treba vratiti sve pare koje su bile izdvojene godinama kako bi mogli bar u sopstvenoj režiji izgraditi kuće, a ne da ostanemo i bez para i bez stana/kuće.


I to je tacno. +1, sto bi omladinci rekli.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 23:19 - pre 176 meseci
Citat:
zasun: Zaboravljaš da su SVI radnici u vreme samoupravljanja decenijama izdvajali mesečno od svojih plata doprinose za društvene stanove, i prema tolikim izdvojenim parama svaki radnik bi trebao da ima bar jedan društveni stan, a u stvarnosti ogromna većina NIJE dobila stan. Onima koji nisu dobili stanove treba vratiti sve pare koje su bile izdvojene godinama kako bi mogli bar u sopstvenoj režiji izgraditi kuće, a ne da ostanemo i bez para i bez stana/kuće.

Pa Ivan upravo o tome i priča. Ti stanovi su bili zajednički, odnosno u vlasništvu SVIH radnika u Srbiji.. Pri čemu se jedan deo 'snalažljivih' snašao da otkupi (čitaj ukrade) stan za male pare od ovih manje snalažljivih...

I da, slažem se da bi bilo ispravno da se onima koji nisu dobili stanove, a izdvajali su novac da se isti i vrati.. Ali da bi se to izvelo, potrebno je oduzeti nazad SVE dodaljene stanove, prodati ih po tržišnoj vrednosti, i onda podjednako rasporediti novac svima... To je jedini način da vuk bude sit a sve ovde na broju, ali nažalost neizvodljiv...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.dip.t-dialin.net.



+7191 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 23:46 - pre 176 meseci
Hehe, ne vredi Ventura... ljudi se pozivaju na "posedovanje" samo kada njima odgovara.

A to sto se kurta i murta "dosetio" pa oteo stan za sebe, iako to NIJE trebao da bude NJEGOV stan, vec u vlasnistvu svih. Nisu samo kurta & murta uplacivali za stan, vec svo radno stanovnistvo Srbije (SFRJ) - ali u "otkupu" su samo dobro prosli "snalazljivi" i to na racun svih ostalih.

Jedino "posteno" u smislu "fabrike - posteno" resenje je da se lepo ti "otkupljeni" stanovi vrate, prodaju po trzisnoj ceni i onda raspodele pare SVIMA, sto kaze Ventura.

A... ne moze? E pa ne mogu ni fabrike, drzava ih je "otkupila" pa prodala - bas kao sto mnogi od vas mozete bez problema da prodate stan koji ste "otkupili" tj. vasi roditelji otkupili za tepsiju ribe - iako su ti stanovi pripadali SVIMA a ne samo "snalazljivima" medju nama.

Tako to ide - ako vec pricamo o "postenju" i "trebanju". Samo sto bi neki i da "otkupe" stan i da im pripadne % fabrike... moze i muzicka zelja?

Mislim...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

zasun

Član broj: 231996
Poruke: 91
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 23:51 - pre 176 meseci
Citat:
ventura:
I da, slažem se da bi bilo ispravno da se onima koji nisu dobili stanove, a izdvajali su novac da se isti i vrati.. Ali da bi se to izvelo, potrebno je oduzeti nazad SVE dodaljene stanove, prodati ih po tržišnoj vrednosti, i onda podjednako rasporediti novac svima... To je jedini način da vuk bude sit a sve ovde na broju, ali nažalost neizvodljiv...


Te pare nisu NAMENSKI izdvojene samo za društvene stanove, već ko zna za šta su sve iskorišćene pare za neke druge svrhe.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16744
*.dip.t-dialin.net.



+7191 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu22.04.2010. u 23:55 - pre 176 meseci
To kako su trosene pare je sasvim drugi deo price.

Poenta mojeg posta je da su za stanove izdvajali SVI radni ljudi, a samo jedan deo "pametnih" su se "snasli" i te stanove preuzeli za smesne pare - iako uopste taj sistem nije ni predvidjao da se ti stanovi otudjuju na takav nacin, vec su uvek trebali da budu drustveni i da budu dostupni za useljavanje onih koji imaju potrebu. Time su osteceni SVI koji su ulagali u stanove, osim onih "pametnih" koji su nasli "foru".

Hmmmmmmmmmmmm zvuci isto kao ta prica sa fabrikama, jel? Ista prica, u fabrike ulagali svi, a onda drzava to proglasila svojim i prodala nekome.

Ali nesto ne cujem da se ljudi dernjaju i traze da se vrate drustveni stanovi... ali fabrike da. Zanimljiva selekcija, ja bih to ipak nazvao nekim drugim imenom.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 00:33 - pre 176 meseci
Pravda........Rijec koju ljudi izbjegavaju kad im nepravda ide u korist.
Nepravda.....Rijec koju ljudi upotrebljavaju kad im pravda ne ide u korist.
Ljudi...........Stoka.
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 01:43 - pre 176 meseci
Ma sto bi bio problem da se vrate i fabrike i stanovi?
Ionako kasnimo 100 godina za normalnim svetom, vracanje 20 godina unazad i ne bi bio problem, u tom smislu.

Mada, postoje i druge mogucnosti. Recimo, fabrike da se vrate, stanovi da se zadrze.
A nenamireni radnici (oni koji nisu uspeli da otkupe stanove za tepsiju ribe, a placali su doprinose veci deo radnog veka) da se usele u konfiskovane stanove kvazikapitalista, i to besplatno, jer su morali dugo da cekaju.
Eto, to bi bilo prilicno pravedno.
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 04:42 - pre 176 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Ako je jedan prosecan stan tada vredeo, npr, 40000 DEM, a otkupljen je za 1000 DEM, to je pljacka drzave za 39000 DEM. Znaci neko je otudjio TUDJE (nije taj stan bio samo njegov, vec u vlasnistvu svih gradjana Srbije) i to 39000 DEM tudjeg je oteo.


Ti stanovi su dodeljeni ljudima koji su radili. Radnicima. Nisu dodeljeni Marsovcima. Znam da ti keva kao lekar specijalista nije dobila gajbu, ali šta da ti radim, stanovi se i jesi delili za vreme Tita, i 4-5 godina posle njegove smrti, a kad su došli ovi tzv. socijalisti, onda je sve propalo. Prema tome, žali se SPS-u, nemoj da u tu priču mešaš ove pre njih.
I to što su se stanovi "delili" i "davali", nisu, već su se zarađivali, ali šta da ti ja radim kad ti keva zakasnila za onu vlast. Moj ćale je rmbačio 40 godina po vukoyebinama, po terenčinama ex-yu, i po Africi... da bi dobio dvosoban stan. Evo brzo iz glave... brana Perućac ( valjda hidrocentrala ) - 3, 4 godine, pa onda ona najveća na granici sa Rumunijom, isto oko 4-5 godina, pa neke hidrocentrala na Drini, valjda kod Zvornka, zatim nasipi po raznim selendrama po Srbiji, pa onda terenčine u Tunisu, Beža 5 godina, pa pre nje isto neka brana 5-6 godina, pa posle nje neka treća, pa to sve na plus 40C, i to tako što smo ja, ćale i keva bili u jednoj sobi, sa zajedničkim wc-om, i naravno kuhinjom, i tako 12 godina, tj. tako ćale 40 godina. itd. Radio je kao građevinski inženjer, a ceo život je ustajao u 4 izjutra i živeo po gradilištima, barakama, nikad kući. I zaradio je taj stan koji je otkupio. Nije ga platio 100 maraka, već 5000 maraka, jer ga je otkupio među prvima. Šta da ti kažem, nisu svi dobili stan, ali većina jeste, a pazi SADA... većima je i radila. Nisu svi bili crnogorski direktori, članovi Partije i nisu svi lelemudili po sednicama. Morao je neko i da radi da bi napravio te puteve, brane, termoelektrane, fabrike, a većina je RADILA. I tada je postojalo vlasništvo, samo što se nije tako zvalo, već se zvalo stanarsko pravo. I stanarsko pravo nije ni tada bilo svih građana Srbije, jer nisu svi radili isto, niti su svi bile istog obrazovanja i stručnosti, pa nisu svi dobijali isto, itd... pa se ni to pravo nije delilo na ravne časti.
Mora da ti keva kuka i pljuje na socijalizam jer nije dobila gajbu. Pa šta ta ti kažem. Bila je mlada riba kada su se delili, a verovatno tada nije specijalizirala. Da je kojim slučajem obrnuto, ti bi bio sa druge strane. Siguran sam da bi branio onaj sistem i pronašao 1001 manu kapitalizmu. Ali eto, do sada nisi uspeo da pronađeš nijednu, jer je to "savršen" sistem. Cvrc.


[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 23.04.2010. u 06:05 GMT+1]
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 05:21 - pre 176 meseci
Koliko znam i u Nemackoj firme daju stanove svojim zaposlenima ali ne u trajno vlasnistvo vec samo dok su zivi oni i njihov bracni drug. Njihova deca ga ne mogu naslediti. Mislim da to ima vise smisla nego da se stanovi "otkupljuju" .
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 05:23 - pre 176 meseci
Citat:
ventura:
I da, slažem se da bi bilo ispravno da se onima koji nisu dobili stanove, a izdvajali su novac da se isti i vrati.. Ali da bi se to izvelo, potrebno je oduzeti nazad SVE dodaljene stanove, prodati ih po tržišnoj vrednosti, i onda podjednako rasporediti novac svima... To je jedini način da vuk bude sit a sve ovde na broju, ali nažalost neizvodljiv...


A ti si tada imao koliko godina? Tada, kada se RADILO za vreme Tita. Nisi bio ni rođen. Je l´tako? I ti bi sada da se onima štu su tada radili oduzmu stanovi, da bi i ti dobio neku lovu. Bar da servisiraš svog GOLFA V. Ma nemoj. Treba ti za svećice?

Pokojni Đinđić je rnajbolje rekao. Kad ribu skuvaš, ne možeš više od te ribe da imaš akvarijumske ribice, da ti plivaju. Parafraziram, ali tako nekako. Shvataš aluziju na račun privatizacije. Nema više nazad. Gotovo je. Što Hercegovci kažu, ko je jamio, jamio.
A vidim da bi neki nazad. Jbg. zeznuli ste se. To vam sve vreme pričam, ali ti ventura imaš drugo stajalište. Kapitalističko. Šta ti bi odjednom? Da nisi promenio mišljenje ili je to sve zbog svećica?

Citat:
Koliko znam i u Nemackoj firme daju stanove svojim zaposlenima ali ne u trajno vlasnistvo vec samo dok su zivi oni i njihov bracni drug.


E jeste, ali u toj Nemačkoj jedan građevinski inženjer dobija 4-5000€ + stan na korištenje. A kod nas nije tako bilo. Već ti što su realno toliko zarađivali 5000€, dobijali su oko 1000€, a ostatak se preraspodelio ostalima. Evo, sad ćemo mi vama kapitalistima da udarimo kontru. Pošto ste se vidim složili da se sve proda i da se svima podeli. Evo, sad mi tražimo da moj ćale bude plaćen 5000€ mesečno, pa to puta 12 meseci, pa to sve puta 40 godina. Pa da mi vi lepo date te pare, ili može i na žiro račun, i onda nosite šta hoćete. Važi gospodo kapitalisti?


[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 23.04.2010. u 06:37 GMT+1]
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 05:52 - pre 176 meseci
A koje fabrike da se vrate? Pa u tim fabrikama više ni pečurke ne mogu da se gaje. Zakasnili ste 19 godina. Teebali ste tako da razmišljate onda kad je onaj tenk išao preko onog Fiće u Sloveniji.
Ali dobro, ja pristajem. Meni da se plati ono što sam vam objasnio. Vi samo kliknite na start, all programs, accessories, pa na calculator, i javite koliko mi dođete. Ajd uzdravlje.

http://www.youtube.com/watch?v...M&feature=player_embedded#!

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 23.04.2010. u 07:46 GMT+1]
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 08:37 - pre 176 meseci
Citat:
žutokljunac: Ti stanovi su dodeljeni ljudima koji su radili. Radnicima.

Tačno, dodeljeni su radnicima. Dodeljeni na korišćenje, a ne poklonjeni. Ali onda su ti radnici prevarom ukrali te stanove od ostalih radnika (ne zaboravi da su svi radnici bili zajednički vlasnici tih stanova, i ovi koji su živeli tu, ali i oni koji nisu imali stan u tom trenutku).


Citat:
žutokljunac: Je l´tako? I ti bi sada da se onima štu su tada radili oduzmu stanovi, da bi i ti dobio neku lovu.

Kakve bre ja imam veze sa time? Pa ja se ni za besplatne akcije nisam prijavio i kad su ovce mislile da će to stvarno vredeti 1000 evra, a kamoli da tražim nešto što mi ne pripada.

Taj novac meni ne pripada, niti smatram da bi u tom nekom suludom scenario imao ikakvo pravo na tu lovu... Ali oni koji su u to vreme radili, i koji su izdvajali u te zajedničke fondove itekako imaju pravo da dobiju taj novac nazad... Pa kad svi dobiju onoliko koliko su uložili, onda lepo svako nek doda koliko novca treba i kupi stan kakav želi... A ne ovako, 100 ljudi izdvaja za stanove, 30 ljudi mazne stanove, a onih 70 ispadnu budale jer su bili pošteni i nisu hteli da kradu i otimaju...


A to vraćanje fabrika i stanova je sulud scenario koji bi teoretski mogao da se desi, ali praktično nikako... Ali da bi bila lepa i korisna stvar - bila bi... Konačno bi mogli da se sravne svi računi, a pogotovo bi bio lep efekat na mentalni sklop onih koji samo umeju da viču "držte lopova" al samo kad je lopov neko drugi, a ne oni sami...
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 08:56 - pre 176 meseci
Kako sad " kakve ja imam veze sa tim? ". Pa ti hoćeš da se sve to vrati, proda, i da se pare podele. Verovatno si gadljiv na pare, pa ti iz principa ne bi, jer nisi se prijavio ni za akcije. Pa nisi se prijavio jer si sračunao da će vredeti par desetina evra, pa te mrzelo da čekaš u redu za te pare.
Nisu svi radnici bili zajednički vlasnici svih stanova, jer je to stambeno pravo bilo ekvivalent današnjem vlasništvu, iz prostog razloga što nisu svi bili istog obrazovanja, istom radnom mestu, bla, bla... a to što se žalite da su oni što su "dobili" stanove, na prevaru ukrali te stanove, je obična glupost. Vaša logika je, svi smo ulagali u stambeni fond, ali nisu svi dobili stanove, već samo neki. Nisu samo "neki", već mnogi, većina, i većina je imala rešeno stambeno pitanje. Bar za vreme mrskog bravara. Jer da je bilo tako kao što ti misliš da je bilo, onda nikada na red ne bi došle kafe kuvarice i čistačice, koje su dobijale stanove. A zamisli, nisu imale nikakvu vezu, čak nisu ni bile iz grada. Nepojmljivo, zar ne?
Nego da mi to uzmemo sve nazad i prodamo Kinezima. Bar Novi Beograd. Oni vole te visoke zgrade, a i pijaca im blizu.

 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 09:11 - pre 176 meseci
A eto kako se sada ponašaju gospoda kapitalisti, Dimke i ventura, večiti zaštitinici slobodnog tržišta, kapitalizma i zakona ponude i potražnje. Sad kad treba neka lova da se dobije, onda ybš kapitalizam. Nema veze što je "pravo vlasništva" osnovni postulat kapitalizma. Prodaj! hihihihihih :D
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 09:15 - pre 176 meseci
Otkup drzavnih stanova je bio pocetkom 90-tih . Ne znam koliko ste godina imali tada ,
ali otkup je bio zvanican svako je to mogao ko je koristio "drzavni stan" ko nije - nije ni mogao da otkupi ,
i ne radi se o nikakvoj kradji i lopovluku, nego je drzava tada "dala" cenu otkupa koja je bila tada dosta manja od trzisne vrednosti ,
koju je najvise posle pojela hiperinflacija . Recimo stanovi su u pocetku su bili 10 - 20.000 DEM a posle 2 godine ta cena je bila manja od 1000 DEM.
Dakle ako je bilo pljacke drzava je bila ta koja je odgovorna jer tada mozda nije trebala to da dozvoli .
Ali desio se "procvat privatne svojine" vladajuce elite , pa su narodu morali da "udele" nesto zarad podrske aktuelne politike :)

Recimo,rodjitelji moje zene nisu dobili stan od drzave , nego su ga uzeli na kredit od 20 god. I znate sta je bilo posle 5 god. ?
Pojela inflacija i od svoje tadasnje 2 plate je otplatio ostatak kredita . E sad po vama je i on lopov .Kako da ne .



Viva lollapalooza
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 09:19 - pre 176 meseci
Citat:
ventura: ... Ali da bi bila lepa i korisna stvar - bila bi...


Drugim rečima... Ali ne bi bilo loše da dobijem neke dobre pare od tuđih stanova. Pošto me već mrzelo da čekam za onu siću od akcija.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Chief Software Architect
Financial Intelligence Software Ltd.
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6044



+4631 Profil

icon Re: Svi zeljni rada - svi napustise firmu23.04.2010. u 09:48 - pre 176 meseci
Citat:
deerbeer: Recimo,rodjitelji moje zene nisu dobili stan od drzave , nego su ga uzeli na kredit od 20 god. I znate sta je bilo posle 5 god. ?
Pojela inflacija i od svoje tadasnje 2 plate je otplatio ostatak kredita . E sad po vama je i on lopov .Kako da ne .


Ne lopovi, ali saucesnici drzave u finansijskom ruiniranju zemlje. Taj iznos kredita, realno i iznos vrednosti stana narodnog otkupa je samo numericki izraz njegove vrednosti u to doba, ti stanovi i kuci nisu nikli ni iz cega, placeni su tokom izgradnje iz raznih izvora koji su bili knjigovodstveni vlasnici tih stanova (firme, samouprave, banke, itd). Kad je kredit, stan, itd "otplacen" inflatornim novcem po iznosima koji nisu uskladjeni sa inflaciijom ta vrednost koja nije realno isplacena kroz novac je skinuta sa ranijeg nosioca i prenesena na novog vlasnika. Ovo nije zlocin bez zrtava, probaj samo da obrnes situaciju recimo da si ti dao tada nekome pozjamicu od 50000DEM u dinarima da izgradi kucu i da je taj neko iskoristio inflaciju da ti ukupno vrati 1000DEM, da li bi ti bio ostecen? Gde se delo tih 49000DEM, pa ostalo je u kuci.
Sad je kasno ispravljati te krive drine ali Ivan je u pravu, drzava jeste ispraznila slamarice gradjanima kroz inflaciju, ali su gradjani kroz istu ispraznili slamarice samoupravne industrije, numericki su knjige sravnjene ali su graditelji i finansijeri stanova uskraceni za realnu vrednost tih stanova.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog
naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji
je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan,
sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv - Z.Đinđić
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Svi zeljni rada - svi napustise firmu
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89181 | Odgovora: 575 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.