Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Put za CG preko N. Pazara

elitemadzone.org :: AutoZone :: Put za CG preko N. Pazara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13237 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara25.08.2010. u 17:07 - pre 172 meseci
Da nastavim...

.............


Nekih 10-15 km od Rozaja desi nam se poslednji 'nuzni' slucaj, jedna uzbrdica posle koje sledi tunel i sve nizbrdo...
Gospodja izadje a ja osta sam sa poletarcima koji su u medjuvremenu obnovili stare navike - da se pobiju.
Ne budem lenj, dok gospodja oplemenjava teren iza nekog udaljenog zbuna, mladi narastaj izvedem na jutarnje vezbe...
Krenemo cucnjeve, zgibove, ... i sve sto se setih iz vojnickih dana, kad eto lokalnog stanovnika sa sve
rogatom marvom koju je vodio na kanapu. Covek verovatno nenaviknut na cudne pojave, oda sebe blagim podsmesljivom facom,
i mislju : "Kakav cirkus!". Ja kao i svaki kulturni stanovnik Balkana, a kad se nadje u manjem mestu, pozelim dobro jutro,
sto i on meni isto ucini, dok je rogata marva nastavila da blene u pravcu socne zelene livade na kojoj ce provesti celi dan.
Ali tu negde oko 5 metara prolaska od mene, nesto iskoci ispred njega u plavom, na daljini od 20 m, sto njega uozbilji da produzi
brzim korakom dalje - moja zena koja je sve snimala iza zbuna. Razumem coveka, nije se pametno zadrzavati blizu kad
iza prve cudne pojave pojavi se druga, i Boga pitaj sta ima tu jos...


.........

Jos radim, nastavicu veceras jos...
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara25.08.2010. u 20:16 - pre 172 meseci
Nastavak.... Sad jedan tuzniji deo, meni i saputnicima nije bas bio prijatan...


.............


Nastavljajuci put ka Beranama put je bio solidan, gospodja vidno sretna, deca mirna, i tu sam poceo svoje izlaganje
o prirodnim lepotama koje ne mogu videti svaki dan, i potkrepljujuci sa dobrim secanjima od pre 20 i kusur godina
sa mojih ekskurzija, kad smo kao deca bili sretni sto izlazimo iz svog grada nekih 600-700 km, sve do Dubrovnika,
pa u povratku kroz Bosnu.

Guzve nije bilo na putu, neke agresivnije vozace sam propustao da preteknu, cak namerno smanjujuci brzinu gde je
to moguce da bi ih ohrabrio u toj nameri, jer nama se nije bas nigde zurilo.

Lepo stigosmo do mosta kod Berana, krenusmo ka Ribarevini, kanjon Lima je predivan, i na par mesta smo stali cisto
da vidimo i osetimo kraj, doduse ja sam vise insistirao na tome, dok mladi narastaj je samo reda radi mi davao podrsku.

Po izlasku iz kanjona (ili sto lici na to), u susret nam je naisao kombi, i jato vrabaca koji je izbegao isti, ali jedan je
je udario u branik mog auta... nastade tajac. Zena samo rece : "Ti ubi vrapca.", ja samo : "Aha".

Nekih 10-15 minuta je bio tajac. Ne znam sta su ostali razmisljali, ali meni su se vratile neke ranije slike sa puta,
izbegnutih pasa, macaka... i ko zna cega. I jedne prilike - srne. Iz mojih momackih dana iz '90-ih, dok sam imao
nekog jugica i obilaska seoskih diskoteka oko KG-a, imao sam priliku da zakocim pred preplasenom srnom,
dok je moj pijani saputnik se drao : "Gazi to!".

No... Sto kazu sra*ja se desavaju, i nisam namerno....


..........


Nastavak ce biti u boljem tonu, jer sve ostalo je bilo savrseno , ali opet sa primesama humora.... nekoga to hoce...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara25.08.2010. u 22:50 - pre 172 meseci
E, Milance, odlican ti je putopis. Zaista. Samo nastavi.

 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara27.08.2010. u 07:33 - pre 172 meseci
Dalje sta se desavalo...

.............


Krecuci se polako dolinom reke Lima stigosmo do Ribarevine, nekog mosta i raskrsnice za Mojkovac i Bijelo Polje. Skrenuh levo, dan je vec uveliko poceo...
Mladi narastaj koji se u medjuvremenu dobro rasanio i u nedostatku adekvatne zabave resi da to pored povremene medjusobne carke,
da tu energiju upotrebi na meni. Cesto gledajuci u retrovizor ispred moga nosa, mogao sam na momente pored svoja dva uveta da primetim jos jedan par,
ali magarecih, dobro rekoh, neka ih... ali posto 2+2 uveta na rodjenom ocu nisu dosta, pojavi se jos jedan par, to me je moja cerka castila, opet
rekoh dobro, deci dosadno... Vec kod pojave 4 para usiju ne racunajuci moje, shvatih da je situacija ozbiljna, jer ko zna moze se naci opet neko
sluzbeno lice na putu koje bi to primetilo i zaustavilo me cisto znatizelje radi, da vidi kakav to mutant upravlja motornim vozilom.
Zeni rekoh da se okrene i da skrene paznju putnicima od pozadi, sto ona sa isto nekom radoscu ucini, jer i njoj je postajalo dosadno,
a nije vise mala da me cascava magarecim usima, iskoristi da udeli cvrgu detetu koje je bilo sporije da utekne unazad.


.................
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara27.08.2010. u 10:27 - pre 172 meseci
samo mi nije jasno zasto vozis za traktorom iako je puna linija, garantujem da te niko ne bi dirao nigde ako ga obidjes na punoj liniji.


tu nema nikakvog smisla voziti iza vozila koje se krece 15-30 km/h.........
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara27.08.2010. u 10:42 - pre 172 meseci
Citat:
Markoxxx: samo mi nije jasno zasto vozis za traktorom iako je puna linija, garantujem da te niko ne bi dirao nigde ako ga obidjes na punoj liniji.


tu nema nikakvog smisla voziti iza vozila koje se krece 15-30 km/h.........



Vidi ovako bez sale (ne znam da li ljudima padaju ovakvi nebitni detalji u oci), ipak to je naseljeno mesto - Rozaje.
Jednostavno sam se pripremio na put, poveo porodicu i na nikakav nacin nisam hteo da ugrozavam iciji zivot.
Auta je imalo u susret i pored moje navike da to radim po Gruzi gde mi je selo, ovaj put sam bio pun strpljenja ceo put.
Nego... kakva ti se cini prica, malo mi je dao inspiraciju nas proslavljeni picas komedija - Branislav Nusic i
njegova prica "Ministarsko prase",.....


Sledac prica kad stignem, a ako stvarno ima zainteresovanih za dalje, napisacu dozivljaje sa mora i povratka.
'Aj svi da ste mi zivi, zdravi i veseli.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara27.08.2010. u 10:56 - pre 172 meseci
zanimljiva je prica bas, procitao sam celu,


ali meni eto i detalji upadaju u oci :) a cini mi se i da nisi rekao koji je auto u pitanju..


pozdrav
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara27.08.2010. u 11:02 - pre 172 meseci
Citat:
Markoxxx: samo mi nije jasno zasto vozis za traktorom iako je puna linija, garantujem da te niko ne bi dirao nigde ako ga obidjes na punoj liniji.
tu nema nikakvog smisla voziti iza vozila koje se krece 15-30 km/h.........


A ja garantujem upravo suprotno. Nece uvek, ali hoce.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara27.08.2010. u 11:05 - pre 172 meseci
Citat:
Markoxxx: zanimljiva je prica bas, procitao sam celu,


ali meni eto i detalji upadaju u oci :) a cini mi se i da nisi rekao koji je auto u pitanju..


pozdrav


A ja mislim da je nisi procitao celu, jer upalo bi ti u oci jedan detalj da je rec o floridi '91 godiste,
koja ima 70 ks, tj znaci 1.4 l.

Nego samo da zamolim bez prazne rasprave, izgubicu zelju da dalje pricam dozivljaje moje male porodice...
Hvala Bogu ima ih na pretek, nesto me bas bilo poteralo... :)
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Put za CG preko N. Pazara27.08.2010. u 11:12 - pre 172 meseci
a da, to je bilo u prvom delu, pa zaboravih ;)
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Put za CG preko N. Pazara

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 13237 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.