Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baterija za tuš kabinu

elitemadzone.org :: TechZone :: Baterija za tuš kabinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11026 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 769
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+598 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu19.05.2021. u 14:36 - pre 41 meseci
Šta omogućava tu meku vezu izmedju diskova? Ovako deluje da je kruto.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1672
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu19.05.2021. u 19:57 - pre 41 meseci
Rekao bih da se zavrtanjem ta veza učvršćuje. Samo ima mgućnost da se podešava dok se ne zavrnu oba kraja a zavrtanjem se učvršćuje. Ima gumice na svakom spoju.
Dakle, u cev ce uvrće klasičan ekscentar, na njega dolazi rozeta pa se zavrće ova navrtka kojom se fiksira rozeta. Na navrtku se stavlja slavina.
Kad se gleda baterija, vidi se rozeta, pa jedna hromirana matica (od navrtke) pa druga hromirana matica (od slavine) koja je malo pomerena u odnosu na osu iz zida (jer ne leži u dobrom pravcu).
Nisam siguran ali možda se zavrtanjem matica iznivelišu i ispravljaju izlazi po osama, ne znam. Možda ova navrtka omogućava samo da se zavrne slavina na početku pa posle toga izravnava ose. I to bi mi bilo logično jer kad se malo zavrne više nije problem zavrtati.
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu24.09.2024. u 18:42 - pre 24 dana i 19h
Trebalo bi da renoviram kupatilo, uzeo bih od Rosana bateriju za tuš i za lavabo, e sad, za tuš ima 2 tip, baš za tuš i za kadu-klasičan koji nema onaj samostojeći viseči tuš, koji je bolji, zahvalniji? I sa izlivom svakako.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

optimizator

Član broj: 287252
Poruke: 384



+545 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu24.09.2024. u 19:08 - pre 24 dana i 19h
Zahvalan za šta? Za korišćenje? Za majstora? Za komplikovanost ugradnje? Radio sam i jedne i druge. Lepša je druga varijanta, ali ima mnogo više štemovanja kanala zbog komplikovane ugradnje i montaže, i samim tim treba i više materijala i vremena.
Sa klasikom za kadu je sve jasno, to je brzo i prosto.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16452



+2931 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu24.09.2024. u 22:35 - pre 24 dana i 15h
Ako imas tus kadu, narocito ako imas ove moderne step in bez ivice, nema nikakvog smisla da imas slavinu u kadi jer ce to samo da prska po nogama.
To ima smisla samo na dubljim kadama sa ivicom.

Znaci ona gornja slika je klasicna baterija, a donja je prava tus baterija.

Postoji sigurno i treca kombinacija, a to je klasicna baterija samo sa tusem bez usponskog tusa, ona je najjednostavnija i takodje primerena tus kadama.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9707
*.static.isp.telekom.rs.



+10311 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu25.09.2024. u 07:53 - pre 24 dana i 6h
Imao sam prilike u nekoliko hotela da isprobam ovo čudo gore, "kiša" ili kako se već zove. Ne znam, nisam ljubitelj.
Zbog velike površine, voda tj. "mlaz" (nije mlaz, ali ne znam kako to da nazovem) je prilično redak, i ono, treba ti "večnost" dok spereš šampon i sapunicu po telu.

Nekome se to možda i sviđa, ne znam.
U svakom slučaju, ako kojim slučajem nisi do sada imao prilike da se tuširaš pod tim, svakako probaj.

Naravno, uzidan tuš može i bez toga, tj. može biti sa drugačijom mlaznicom.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16452



+2931 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu25.09.2024. u 12:08 - pre 24 dana i 2h
Zavisi koliku kosu imas

Ta opcija ima i klasican tus na crevo.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2864



+725 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu25.09.2024. u 15:59 - pre 23 dana i 22h
To sve i nekako, može možda i kasnije da se promeni (ako imaš udubljenu kanalicu za cev od tuša), mada su meni bolje kvalitetne tuš kabine upravo zbog tih izmena, znam neke koje ugrađuju u skuplje stanove gde čak ima ugrađen zvučnik za muziku :)))

Ali, da ljudi pri renoviranju ne razmile o dodavanju bidea (kuće) ili WC šolje koja ima funkciju bidea (uglavnom sistem ugrađen u dasku, gde postoje male cevi sa grejačima za vodu).
Tek sam nedavno ukapirao zašto u hotelima WC šolje imaju ravan deo unutra, pošto ne postoji kada, već samo tuš "kabina", valjda je neki genije mislio da recimo stopala uperete u toj šolji, samo što tu nedostaje onaj mini tuš koji se povezuje sa račvom na dovodnoj cevi za kotlić, međutim to niko ne ugrađuje.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1682



+599 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu27.09.2024. u 11:17 - pre 22 dana i 3h
Citat:
Tek sam nedavno ukapirao zašto u hotelima WC šolje imaju ravan deo unutra


Ravan deo u WC solji se zove 'poop shelf'. Te WC solje se teze zapuse, na ustrb toga sto se ekskrement zadrzava na toj polici ako sve ne 'ode' iz prve.
Cilj je lakse odrzavanje.

Citat:
samo što tu nedostaje onaj mini tuš koji se povezuje sa račvom na dovodnoj cevi za kotlić, međutim to niko ne ugrađuje.


Upravo sam planirao da to ugradim, medjutim, trenutno su radovi u zastoju. Ovaj model ima i hladnu i toplu vodu https://www.rosan.rs/baterije/s2/1663-239501

Rdjavom Nebojsi svaka Amerika smeta.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu27.09.2024. u 20:24 - pre 21 dana i 18h
Inače, naišao sam na negativne komentare za Rosan, tako da sada više naginjem Groheu, eventualno Herz, Armal, i za Remer sam čuo da je ok. Da li pobrojani brendovi i kod jeftinijih baterija od ~100 eur, što je slična cena Rosanu, opravdavaju renome, ili se mora otvoriti za skuplje modele?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu27.09.2024. u 20:27 - pre 21 dana i 18h
Citat:
bakara:
Ako imas tus kadu, narocito ako imas ove moderne step in bez ivice, nema nikakvog smisla da imas slavinu u kadi jer ce to samo da prska po nogama.
To ima smisla samo na dubljim kadama sa ivicom.

Znaci ona gornja slika je klasicna baterija, a donja je prava tus baterija.

Postoji sigurno i treca kombinacija, a to je klasicna baterija samo sa tusem bez usponskog tusa, ona je najjednostavnija i takodje primerena tus kadama.


Za sada imam staru kadu, ali planiram tuš (kadu) i to zidanu, sad se nešto mislim da cokla bude malo viša , jedno 10ak cm, to jest visina cigle po dužini.

Viđao sam i takve baterije, samo sa ručnim tušem, ne vidim šta se dobija u odnosu na klasični model sa ispustom, koji je svakako praktičniji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9707
..0:9:9a00:a5eb:12fa:3aff:f58f



+10311 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu28.09.2024. u 17:55 - pre 20 dana i 20h
Citat:
ironman:
Inače, naišao sam na negativne komentare za Rosan, tako da sada više naginjem Groheu, eventualno Herz, Armal, i za Remer sam čuo da je ok. Da li pobrojani brendovi i kod jeftinijih baterija od ~100 eur, što je slična cena Rosanu, opravdavaju renome, ili se mora otvoriti za skuplje modele?

To ti je sve, 99% samo šminka. Kao što brendirana majica košta 50€, a obična - potpuno ista košta 5€.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16452



+2931 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu28.09.2024. u 20:53 - pre 20 dana i 17h
Citat:
ironman:
Inače, naišao sam na negativne komentare za Rosan,


Ja sam jedne godine sve baterije izmenjao za rosan...

i evo ti jos jedno lose iskustvo
perlatori im nisu standardni i moze samo preko njih direktno da se kupe i kostaju oko 1000din za nesto sto inace kosta 50-100din u bilo kojoj radnji.

i nema resenja za to.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1682



+599 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu29.09.2024. u 09:47 - pre 20 dana i 4h
Evo slike seta Rosan 231607, da vidis kalav je kvalitet.
Sve osim tus rucice, i creva naravno, je od masivnog metala.
Rozetna je nekada bila tanha od pola milimetra, a ova je debela dobrih 3,5mm.
Postoji i set sa dodatnim ispustom za kadu.




Rdjavom Nebojsi svaka Amerika smeta.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9707
..0:9:9a00:919a:2cf3:85c9:a93d



+10311 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu29.09.2024. u 09:49 - pre 20 dana i 4h
[quote]scoolptor: Ev
Citat:
bakara: perlatori im nisu standardni i moze samo preko njih direktno da se kupe i kostaju oko 1000din za nesto sto inace kosta 50-100din u bilo kojoj radnji.

Ovo nisam znao, baš su smradovi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16452



+2931 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu29.09.2024. u 11:10 - pre 20 dana i 3h
Na kvalitet same slavine nema primedbe aali perlator posle nekog vremena uz ne znam kakva pranja u sirćetu jednostavno mora da se zameni a to sa cenom od 1000 din ispadne da mi je bolje daakupim celu novu slavinu
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 769
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+598 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu29.09.2024. u 13:05 - pre 20 dana i 1h
Citat:
Java Beograd:
Citat:
ironman:
Inače, naišao sam na negativne komentare za Rosan, tako da sada više naginjem Groheu, eventualno Herz, Armal, i za Remer sam čuo da je ok. Da li pobrojani brendovi i kod jeftinijih baterija od ~100 eur, što je slična cena Rosanu, opravdavaju renome, ili se mora otvoriti za skuplje modele?

To ti je sve, 99% samo šminka. Kao što brendirana majica košta 50€, a obična - potpuno ista košta 5€.


I ja delim mišljenje da je markirana galanterija za kupatilo preskopa i da su cene prenaduvane. Pogotovo kad su krenule ove slavine i ostalo da se preve u nestandardnim, četvrtastim oblicima. Sada su malo unormalili to, ali je i dalje prskupo. A baš tolika cene ne možem da oprvda kvalitet koliki god bio.

Treba voditi računa da je dovoljno kvalitetno tj. da nije djubre baš . E sad ako neko hoće da ima i italijansko prezime na njoj ... nek plaća.
Ja ne mogu da primetim neku veliku manjkavost u kvalitetu izmedju ovih najjeftiniih i tih markiranih. I ove jeftine su od dosta masivnog mesinga. Niklovanje je dosta doboro odradjeno. Iskreno ja nisam primetio da se na nekoj skinulo. Šta drugo ima kod slavine? Gumice i mehanizam verujem da je dosta bolji kod skuplih, ali to se lako zameni.
Možda nisam u pravu, ali ne vidim zašto bi ovde se ovde trošilo novca koliko neko potroši za komlet kupatilo? Naravno ove moderne izgledaju stvarno super. Nego jel rade braća Kinezi to?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu29.09.2024. u 16:32 - pre 19 dana i 21h
Citat:
bakara:
Citat:
ironman:
Inače, naišao sam na negativne komentare za Rosan,


Ja sam jedne godine sve baterije izmenjao za rosan...

i evo ti jos jedno lose iskustvo
perlatori im nisu standardni i moze samo preko njih direktno da se kupe i kostaju oko 1000din za nesto sto inace kosta 50-100din u bilo kojoj radnji.

i nema resenja za to.


Ja samu u kuhinji stavio Rosan pre par godina i za danas nemam problema, a perlator sam odmah zamenio nekim iz Lidla koji je malo duži i može da se pomera.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16452



+2931 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu29.09.2024. u 20:24 - pre 19 dana i 18h
@ironman
moze slika tog perlatora i slavine?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+105 Profil

icon Re: Baterija za tuš kabinu30.09.2024. u 07:50 - pre 19 dana i 6h
👍

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Baterija za tuš kabinu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11026 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.