Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255941 | Odgovora: 3103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini17.12.2023. u 15:43 - pre 5 meseci
Mislim da su ciljevi "moving-targets".

Mozemo da se pristetimo koji su bili(verovatno u vecem delu i sada stoje) ciljevi(citiram Putka):
"
- de-militarizacija
- de-nacifikacija
- de-komunizacija
"
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini17.12.2023. u 15:46 - pre 5 meseci
Citat:
miki069: Pitanje je prosto.
Koji su ciljevi ruske agresije?
Ako ne znaš odgovor, onda i ne odgovaraj.
Rekao sam već više puta, a evo ponoviću opet i više ne:

Ko troluje, pravi neumesne paralele, razbija i razvodnjava temu, može mu to ili biti obrisano on-sight ili mu biti odgovoreno na ružniji način. Treća opcija ne postoji. Pa ti onda odluči sam da li ćeš i dalje da troluješ ili ćeš normalno da učestvuješ u diskusiji.

Što se tiče ruskih ciljeva, niko na planeti ih ne zna tačno a ja sam dao moje viđenje njih, čak sam i okačio klip koji o tome priča, i mislim da je to od mene dovoljno.

Sada ja postavljam ključno pitanje: KOJI SU CILJEVI AMERIKE U UKRAJINI, koji su toliko važni da je za njih do danas odvojila preko 100 milijardi dolara, a planira uskoro još toliko, i svakako se na tome neće zaustaviti.

Kakvu motivaciju ima najjača sila na svetu, da toliki, čak i za njihovu kriminalnu štampariju priličan novac, odvoji i stalno uvećava za rat koji nikakvih dodirnih tačaka sa njima "nema"?

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
83.137.1.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini17.12.2023. u 16:16 - pre 5 meseci
Pises kao da oni koji odlucuju daju novac iz dzepa...
A ustvari cilj je kako potrošiti tudji/svaciji/niciji novac a da jedan deo zavrsi u privatnim dzepovima. Da ga stampaju i stavljaju sebi u džepove nije izvodljivo. Mora da ima neka zavrzlama tako da je novac nemoguće pratiti, pa opet se nekad i nađe jasan trag novca ka privatnim dzepovima. Da li si uopšte propratio šta su vodeći nato akteri inkasirali od kosova? Ako nisi da ti trazim?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini17.12.2023. u 16:27 - pre 5 meseci
Politikom sam prestao da se bavim 12. 3. 2003. pa nisam ispratio Kosovo previše, ali sam siguran da tu ima sličnosti itekako.

Samo kažem da mi je abnormalno da dobar deo čak i Srbije pita "koji su ruski ciljevi u ratu" (?!?), a ne pita koji su AMERIČKI ciljevi u ratu??

Ili postoji neko ko zaista misli da se ovde Ukrajinici za nešto pitaju??

Pa da se oni pitaju NIJEDAN od njih ne bi poginuo (!), da li je moguće da se zaboravlja da je Ukrajina više puta potpisala miran suživot sa Rusijom i da je NATO SVE to pogazio??

I onda neki pitaju koji su ruski ciljevi, a ne pitaju koji su američki ciljevi u ratu???

Meni je sve to potpuno sumanuto...:(
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
83.137.1.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini17.12.2023. u 18:23 - pre 5 meseci
Evo ne mora politika, cista ekonomija:
Cilj uticajnih bogatih amerikanaca koji odlucuju je da prodaju oruzje po skupoj ceni ili pošto kupac nema da plati da trampe za najjjeftinije a najbolje poljoprivredno zemljište u evropi. Svako ko se bavi berzom bi trebao pretpostaviti da je cena oruzja na ATH, pa treba prodavati, a cena zemljista na ATL, pa treba kupovati. Jednog dana kad se situacija normalizuje logicno je da cena oruzja padne, a cena zemljista skoci, sto bi moglo značiti dobit reda velicine 1000%. Tada prodati zemlju, ponovo kupiti/napraviti jeftino oruzje i cekati sledecu priliku. Ima li logike to moje zapazanje?
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.12.2023. u 12:16 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Ne znam gde to čitaš da NATO bagra piše o tom nekakvom "patu" jer to nema veze sa vezom, Rusija je u poslednje vreme počela da vodi rat kako je trebala od prvog dana.

Iako je to tek početak, ako se tako nastavi biće završen na ovaj ili onaj način za nekoliko meseci maksimalno.

Za nekoliko meseci ne moze biti zavrsen ni nuklearnim oruzjem.
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Samo kažem da mi je abnormalno da dobar deo čak i Srbije pita "koji su ruski ciljevi u ratu" (?!?), a ne pita koji su AMERIČKI ciljevi u ratu??

Ili postoji neko ko zaista misli da se ovde Ukrajinici za nešto pitaju??

Pa da se oni pitaju NIJEDAN od njih ne bi poginuo (!), da li je moguće da se zaboravlja da je Ukrajina više puta potpisala miran suživot sa Rusijom i da je NATO SVE to pogazio??

I onda neki pitaju koji su ruski ciljevi, a ne pitaju koji su američki ciljevi u ratu???

Meni je sve to potpuno sumanuto...:(

Niko se ne pita koji su americki ciljevi u ratu posto je to svima jasno, i mala deca znaju da je cilj slabljenje Rusije (plus profit vojne industrije). A Ukrajinci se itekako pitaju, da nisu napadnuti ne bi se branili, mogu da prestanu kad hoce ali im ne pada na pamet.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.180.*



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.12.2023. u 15:54 - pre 5 meseci
@Darko Nedeljković
Samo ako zemlja ostane u rukama tog kupca, nesto mi se cini da ruje tu mogu mnogima da pomrse racune.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.12.2023. u 17:20 - pre 5 meseci
Citat:
dr0id:Za nekoliko meseci ne moze biti zavrsen ni nuklearnim oruzjem.
Moskva je izvela par jačih napada u poslednje vreme, pa se ta izjava odnosila za slučaj ako bi tako nastavila.

No, iako mnogi misle da bi sve to trebali brže da završe, sva je prilika da se Rusima ne žuri.

Citat:
Niko se ne pita koji su americki ciljevi u ratu posto je to svima jasno, i mala deca znaju da je cilj slabljenje Rusije (plus profit vojne industrije).
Super, falilo je samo da napišeš ono što večina ljudi na Zapadu misli, da je to sasvim legitimno.

Dakle, potpuno je legitimno da USA pravi ovakve ratove sa, jelte, legitimnim ciljem da Rusija što više krvari, a uz pomoć tuđeg topovskog mesa jer je to za Amere što jeftinije, kao i da se pravi prostor, tržište i narudžbe za ubilačko NATO mašineriju naoružanja (?!)

Sve je dakle potpuno legitimno i legalno, ne daj Bože da se neko suprotstavi tome (?!?), jer ako tako uradi - taj odmah dobija epitet "agresor" (?!).

Takva konotacija postoji samo u glavi degenerika Bajdena i mislim da bi ceo svet trebalo da poradi da se tome stane na put.

Citat:
A Ukrajinci se itekako pitaju, da nisu napadnuti ne bi se branili, mogu da prestanu kad hoce ali im ne pada na pamet.
Iako se mnogi predaju, slažem se da većina njih i dalje ratuje.

Već sam pitao ranije pa je ostalo bez odgovora, pojasni sa kojom idejom se ne predaju, šta čekaju i čemu se nadaju? Da li kao Hitler u bunkeru očekuju neko "magično oružje" koje će promeniti situaciju, ili šta već?



 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.12.2023. u 21:27 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Super, falilo je samo da napišeš ono što večina ljudi na Zapadu misli, da je to sasvim legitimno.

Dakle, potpuno je legitimno da USA pravi ovakve ratove sa, jelte, legitimnim ciljem da Rusija što više krvari, a uz pomoć tuđeg topovskog mesa jer je to za Amere što jeftinije, kao i da se pravi prostor, tržište i narudžbe za ubilačko NATO mašineriju naoružanja (?!)

Sve je dakle potpuno legitimno i legalno, ne daj Bože da se neko suprotstavi tome (?!?), jer ako tako uradi - taj odmah dobija epitet "agresor" (?!).

Potpuno je legitimno da jedna drzava provocira i pokusava da oslabi drugu, na tom principu pociva ceo svet od postanka do kraja. A ovaj rat je napravio Putin posto preventivna odbrana ne postoji tj. zove se napad.
Citat:
Već sam pitao ranije pa je ostalo bez odgovora, pojasni sa kojom idejom se ne predaju, šta čekaju i čemu se nadaju? Da li kao Hitler u bunkeru očekuju neko "magično oružje" koje će promeniti situaciju, ili šta već?

Cekaju pobedu (povlacenje Rusije, slabljenje, dozvolu za akciju, napad a ne samo odbranu rovova, itd.) ili smrt, sta drugo?
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.12.2023. u 22:28 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Već sam nekoliko puta molio i sketao pažnju da ovde NIJE TEMA ni Milošević, ni Krajina, ni Bosna, ni Gaza, Albanci, Kosovo, niti bilo šta slično, nego je ovde tema RAT U UKRAJINI i ono šta se tiče njega, ništa više, hvala.


Dete rađa samo majka i ako tako gledamo to je čin u kome učestvuju samo njih dvoje ,
ali u to je bio umešan i jedan ćelavko ma koliko to njegov vlasnik negirao .

Tako i ovde baš si smešan kada tako odvojeno gledaš na događaje koji su ustvari vrlo vrlo
povezani , i to kanapom koji je ispreo onaj koga ti ne voliš , jer sve ide iz iste kuhinje .
A recept su smućkali ovde kod nas neki koji si se nekada nazivali srbima uz pomoć đubriva
iz američke ambasade u Budimpešti . Izumeli su revolucionarne biljke koje su zasejali po
celom svetu i koje su odnele milione života :

"The Centre for Applied Nonviolent Action and Strategies (CANVAS) is a non-profit, non-governmental, educational institution focused on the use of nonviolent conflict, based in Belgrade, Serbia. It was founded in 2004 by Srđa Popović and the CEO of Orion Telecom, Slobodan Đinović. Both were former members of the Serbian youth resistance movement, Otpor!, which supported the overthrow of Slobodan Milošević in October 2000.[1] Drawing upon the Serbian experience, CANVAS seeks to educate pro-democracy activists around the world in what it regards as the universal principles for success in nonviolent struggle.

Established in Belgrade, CANVAS has worked with pro-democracy activists from more than 50 countries,[2] including Iran, Zimbabwe, Burma, Venezuela, Ukraine, Georgia, Palestine, Western Sahara, West Papua, Eritrea, Belarus, Azerbaijan and Tonga and, recently, Tunisia and Egypt.[3]

CANVAS' training and methodology has been successfully applied by groups in Georgia (2003), Ukraine (2004), Lebanon (2005), The Maldives (2008)?, Egypt (2011)?, Syria (2011)? and Ukraine (2014). It works only in response to requests for assistance.
Mission

The core of CANVAS’s work is rather to spread the word of "people power" to the world than to achieve victories against one dictator or another. CANVAS' big mission is to explain to the world what a powerful tool nonviolent struggle is when it comes to achieving freedom, democracy and human rights.[4]
Origins

CANVAS was established in Belgrade in 2004. Its founding members, Slobodan Đinović and Srđa Popović, were leaders of the Serbian youth resistance movement Otpor! (Serbian for Resistance!), which played an instrumental role in deposing Slobodan Milošević in 2000. CANVAS sees itself as the successor to a host of non-violent campaigners, from India's Mahatma Gandhi to America's Martin Luther King Jr. CANVAS has become known for its work with nonviolent democratic movements worldwide through the transfer of knowledge on strategies and tactics of nonviolent struggle.[5]

Its founder's dream is to be a world where political change comes through nonviolent struggle.[6] CANVAS says it brings a more rigorous, strategic model and skill-set to the process, as well as an encyclopedic knowledge of recent global protest history.[7]

Otpor!

Established in Belgrade in October 1998, Otpor! emerged as a response to the introduction that year of repressive laws relating to the universities and mass media.[8] Following the war in Kosovo and NATO air-strikes in 1999, Otpor! began its political campaign against Milosevic throughout the country. Espousing the principle of nonviolence, it used an array of tactics, from slogans and chants to rock concerts and Monty Python street humour, to galvanise the Serbian population against Milosevic. Otpor! adopted as its symbol of resistance a clenched fist, black on white or white on black – a subversion of the communist imagery of a red fist which was favored by Milosevic.[9] Duda Petrovic, who designed the symbol explained, "I never knew it would be so important […] I drew it not out of ideals, but because I was in love with the Otpor girl who asked me to do it."[3]

Authors credited Otpor's methods for stripping away the fear, fatalism and passivity that keep a dictator's subjects under oppression as well as turning passivity into action by making it easy – even cool – to become a revolutionary. The movement branded itself with hip slogans and graphics and rock music. It was influenced by nonviolent struggle leaders like Mohandas Gandhi, Nelson Mandela and Martin Luther King, but also by pop-culture and humor such as the famous UK comedy series, "Monty Python`s Flying Circus".[10] Otpor's unified message and diverse membership proved much more attractive to young activists than the deeply divided opposition parties of the time.[11] Instead of long speeches, Otpor relied on humor and street theater that mocked the regime.[12]

Over a period of two years, Otpor! grew from a dozen or so students into a grassroots movement of over 70,000 people.[3] Otpor! became one of the defining symbols of the anti-Milošević struggle and his subsequent overthrow. By aiming their activities at the pool of youth abstainers and other disillusioned voters, Otpor contributed to one of the biggest turnouts ever for the 24 September 2000 federal presidential elections with a turnout of more than 4,77 million voters, 72% of the total electorate.[13] Its campaign called "He Is Finished!" against Milosevic was seen by many as a key factor in his electoral defeat in September 2000 and subsequent overthrow.
Post-Milosevic

Following Otpor!'s success in Serbia, civic activists in other countries contacted Otpor! leaders with a view to emulating their success.[2] One of Otpor!'s leaders, Djinovic, traveled to Belarus on a number of occasions to meet with a student movement. However, the student movement was reportedly infiltrated soon after and it collapsed.[2]

Otpor!'s counterparts in Georgia, Ukraine and Lebanon were more successful.[14] In Georgia, Otpor! leaders had begun working with a student movement called Kmara ("Enough!") in 2002. Kmara went on to play a prominent role in securing the resignation of President Eduard Shevardnadze in November 2003 during the Rose Revolution. In Ukraine, Otpor! worked with the PORA ("It’s time") youth movement - a key player in Ukraine's Orange Revolution, which took place between November 2004 and January 2005.[2]

The decision to set up a training centre was taken in 2003, while Djinovic and Popovic were in South Africa working with Zimbabwean activists.[2] Popovic was a member of parliament at the time, a position he gave up in 2004 to concentrate on revolutionary activism. Djinovic had set up Serbia's first wireless internet provider in 2000. He currently funds approximately half of CANVAS' work.[2] "

Cveće zla koje seje amerika https://canvasopedia.org/


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.12.2023. u 22:46 - pre 5 meseci
Citat:
dr0id: Potpuno je legitimno da jedna drzava provocira i pokusava da oslabi drugu, na tom principu pociva ceo svet od postanka do kraja.
Ovo sam već čuo tamo na hrvatskim grupama, i oni smatraju da je potpuno legitimno (?!?!) da USA proizvodi ovakve ratove gde ginu stotine hiljada glava topovskog mesa, a i drugih, a pri tome oni, kako kažu "imaju samo investicione troškove" koje će štamparija dolara lako pokriti. (?!?)

Moram priznati da sam bio u šoku kada sam to prvi put čuo, ali evo imamo čast da istu misao vidimo i na ES-u.

I šta kažeš, svetski teror najvišeg ranga uz bezbroj žrtava i neviđenu količinu planetarnog razaranja koji USA direktno izaziva "je potpuno legitiman" - a odbrana od toga "nije legitimna" ?!?!

Pitanje:
Po vama, dokle bi NATO agresor trebalo da dođe pa da vi smatrate da je ruski odgovor legitiman - do Kremlja ili do Crvenog trga?

Ili ruski orgovor po vama nikad nije legitiman jer oni su, jelte, niža rasa, "ne pripadaju zlatnoj milijardi", pa ne smeju ni da pomisle da se brane od agresora?! Lepo rezonovanje moram priznati...

Citat:
A ovaj rat je napravio Putin posto preventivna odbrana ne postoji tj. zove se napad.
Da, još jedna definicija iz zločinačke NATO kuhinje koja ponavljaju kao mantru!?

Ranije sam detaljnije o tome pričao, te definicije i verbalne akrobacije po kojima "Amerika ima sva prava" za sav mogući teror na planeti, a niko drugi ni sme ni da pomisli da im se suprotstavi, meni su potpuno neverovatne.



[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 19.12.2023. u 02:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini18.12.2023. u 23:43 - pre 5 meseci
Pa ponovim šta sam rekao po pitanju toga, a postoje i pitanja na koje molim odgovor:
Citat:
Imas pravo da i ti njima stavis rakete pod grlo.
Tačno je da imaš pravo, ali ti nisi napadan, nisi agresivna zemlja, ne pljačkaš celu planetu ranije štampanjem dolara a sada samo dopisivanjem dolarskih nula na svoje račune. Prosto, nisi svetski kriminalac.

I sad, ako neki kriminalac/huligan koji to jeste i sve to radi - da li to znači da i ti sve to treba da radiš, iako uopšte nisi agresivna zemlja niti ti to pada na pamet?? Naravno da ne znači da to treba da radiš.

Ali takođe ne znači i da treba da dozvoliš da taj kriminalac/huligan, osim sveg mogućeg svetskog kriminala koji radi - još ti stavi i rakete pod grlo?!

Aj razmisli i reci da li je to u redu i da li treba ostati bez odgovora?
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
146.70.193.*



+94 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 04:30 - pre 5 meseci
Je l' može link ka vesti kad je USA postavila rakete na rusku granicu ("pod grlo")?
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 08:31 - pre 5 meseci
Citat:
dejanet:
Mislim da su ciljevi "moving-targets".

Mozemo da se pristetimo koji su bili(verovatno u vecem delu i sada stoje) ciljevi(citiram Putka):
"
- de-militarizacija
- de-nacifikacija
- de-komunizacija
"



1. Demilitarizacija cele Ukrajine? Ili do neke granice?
Linija: Lavov, Kijev...?

2. Ako denacifikacija podrazumeva čišćenje od nacizma, onda bi Putin to prvo trebao da uradi u Rusiji.
Procentualno Rusija i Ukrajina imaju isti broj neonacista.

3. Ako je dekomunizacija čišćenje od komunizma, onda opet treba prvo da očisti Rusiju.
Procentualno više komunista ima u Rusiji.
Pa Putin sam je radio u KGB i bio šef FSB.

 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 12:06 - pre 5 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
dr0id: Potpuno je legitimno da jedna drzava provocira i pokusava da oslabi drugu, na tom principu pociva ceo svet od postanka do kraja.
Ovo sam već čuo tamo na hrvatskim grupama, i oni smatraju da je potpuno legitimno (?!?!) da USA proizvodi ovakve ratove gde ginu stotine hiljada glava topovskog mesa, a i drugih, a pri tome oni, kako kažu "imaju samo investicione troškove" koje će štamparija dolara lako pokriti. (?!?)

Moram priznati da sam bio u šoku kada sam to prvi put čuo, ali evo imamo čast da istu misao vidimo i na ES-u.

I šta kažeš, svetski teror najvišeg ranga uz bezbroj žrtava i neviđenu količinu planetarnog razaranja koji USA direktno izaziva "je potpuno legitiman" - a odbrana od toga "nije legitimna" ?!?!

Pitanje:
Po vama, dokle bi NATO agresor trebalo da dođe pa da vi smatrate da je ruski odgovor legitiman - do Kremlja ili do Crvenog trga?

Ili ruski orgovor po vama nikad nije legitiman jer oni su, jelte, niža rasa, "ne pripadaju zlatnoj milijardi", pa ne smeju ni da pomisle da se brane od agresora?! Lepo rezonovanje moram priznati...

Ili imas ozbiljnih problema sa logikom ili (zlo)namerno spinujes, trolujes i, da upotrebim tvoje reci, baljezgas. Evo da probam maximalno da pojasnim (pa da vidimo sta je kod tebe u pitanju), dakle:
- Amerika (i bilo koja druga drzava) ima pravo da pravi saveze s kim god hoce, postavlja rakete gde god hoce (na svojoj ili tudjoj teritoriji uz dozvolu), provocira i profitira od eventualne reakcije komsije/konkurenta/neprijatelja
- legitiman ruski odgovor na sirenje suparnickog saveza, provokacije i rakete s druge strane granice je kreiranje/sirenje sopstvenog saveza, provokacije i postavljanje raketa na svoje granice i/ili tudje teritorije koje se granice sa komsijom/konkurentom/neprijateljem
- vojni ruski odgovor bi bio legitiman samo u slucaju da je neprijatelj presao rusku granicu, ne mora da dodje do Kremljla ili Crvenog trga

Citat:
Citat:
A ovaj rat je napravio Putin posto preventivna odbrana ne postoji tj. zove se napad.
Da, još jedna definicija iz zločinačke NATO kuhinje koja ponavljaju kao mantru!?

Ranije sam detaljnije o tome pričao, te definicije i verbalne akrobacije po kojima "Amerika ima sva prava" za sav mogući teror na planeti, a niko drugi ni sme ni da pomisli da im se suprotstavi, meni su potpuno neverovatne.

Nema tu nikakvih akrobacija, gazenje Ukrajine nije suprotstavljanje ni Americi ni americkom teroru, vec sirenje ruskog terora (ne na planeti vec po regionu, u skladu s mogucnostima)
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.180.*



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 13:49 - pre 5 meseci
Ne mogu sad da nadjem tekstove koje sam citao pre 4 godine kada me je ovo vishe zanimalo jer u pretragama izlazlaze uglavnom novije stvari cak i kad limitam pretragu na prosle dogadjaje. Ceo taj pritisak je napravljen pod navodnom zastitom saveznika u Evropi od Irana i S. Koreje. Bush ga izvodio, Obama promenio, ali sustina se nije izmenila. Isto kao sto USA nije mogla da dozvoli Rusiji po cenu rata da na Kubi stavi svoje rakete, tako ni Rusija nija mogla da dopusti proterivanje sunarodnika i postavljanje raketa u Ukraini.

Jedan od tekstova koji sam nashao u pretrazi, verovatno ima boljih:

https://www.theguardian.com/world/2008/feb/13/russia.putin
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 15:16 - pre 5 meseci
Amerikanci su (bez prava) krenuli vojno na Kubu pa dobili po nosu i na vreme promenili pristup problemu, dok Rusi gaze i dalje sve dok ih ne stignu posledice
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
109.245.227.*



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 15:28 - pre 5 meseci
Za sve NATO konzumente i propagatore, dok ne stignem kući, samo jedna rečenica koja svakom razumnom čoveku sve govori

▶️ Pogledaj ovaj Reels snimak
https://www.facebook.com/share...vNWb17DAy5Zmj/?mibextid=V2iOCx
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.mbb.telenor.rs.



+370 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 18:20 - pre 5 meseci
Prodali Aljasku za siću od keša.

Izgubili van SSSR-a: Albaniju, Bugarsku, Rumuniju, Mađarsku, Čehoslovačku, Poljsku i istočnu Nemačku.

Izgubili u SSSR-u: Ukrajinu, Belorusiju, Moldaviju, Kazahstan, Kirgistan, Gruziju, Jermeniju, Azerbejdžan...

Nemaju gde da instaliraju rakete i nervozni su.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8402
*.dynamic.sbb.rs.



+1353 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini19.12.2023. u 22:05 - pre 5 meseci
Citat:
dr0id:- Amerika (i bilo koja druga drzava) ima pravo da pravi saveze s kim god hoce, postavlja rakete gde god hoce (na svojoj ili tudjoj teritoriji uz dozvolu), provocira i profitira od eventualne reakcije komsije/konkurenta/neprijatelja
Ne znam gde si ovo čuo/pročitao ali nema veze sa zdravom logikom, a naročito ne sa očuvanjem mira u svetu.

Citat:
legitiman ruski odgovor na sirenje suparnickog saveza, provokacije i rakete s druge strane granice je kreiranje/sirenje sopstvenog saveza, provokacije i postavljanje raketa na svoje granice i/ili tudje teritorije koje se granice sa komsijom/konkurentom/neprijateljem
Ne, zašto?? Gde je i tu logika, i ljudskost?

Ako je USA kriminalac, gde piše da i Rusija mora da bude kriminalac??? Pogledaj kakva je vojna doktrina obe države: USA vojna doktrina je isključivo terorističko-napadačka, a ruska je odbrambena. Tako je oduvek i bilo.

Na početku rata Rusi maltene nisu imali ofanzivnog oružja da potuku jadne Ukrajince jer Rusija skoro uopšte nije razvijala ofanzivno oružje, za razliku od Amerike, koja je samo takvo oružje razvijala.

Citat:
- vojni ruski odgovor bi bio legitiman samo u slucaju da je neprijatelj presao rusku granicu, ne mora da dodje do Kremljla ili Crvenog trga
Ajde?!?!?

E ovo je biser nad biserima

To bi važilo, a i važilo jeste, u vreme I svetskog rata, kada je neprijatelj imao najviše haubicu koja dobacuju 2-3 km, pa ti nije bitno da li ju je stavio na granicu ili ne.

Ali danas, BLIZINA RAKETA i vreme reagovanja su apsolutno krucijalne stvari u ratu, objašnjavao sam to detaljno, i zato USA rakete nikada neće doći na sadašnju Ukr granicu.

Loše je što je preko pola miliona jadnih i prevarenih ukrajinaca moralo da pogine da bi naučili tu veoma jasnu i očiglednu činjenicu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255941 | Odgovora: 3103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.