Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blagi Boze kakva nekultura........

elitemadzone.org :: MadZone :: Blagi Boze kakva nekultura........

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48068 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 19:57 - pre 195 meseci
Citat:
RADZMEN:
To sto neko rece da je video mnoge prodavnice gde postoje cak i stolovi koji su tu postavljeni da neko ruca i pije ono sto je uzeo pre nego sto ode na kasu da plati stvarno je smesno.

Ti si, pretpostavljam, obišao sve prodavnice u svim zemljama pa iz ličnog iskustva tvrdiš da je smešno ono što je neko video svojim očima?!
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 20:04 - pre 195 meseci
@RADZMEN,

Hoces fotografije, pa da se smejes jos malo? :)

Citat:

Verovatno je mislio na restorane,jer samo tamo mozes da porucis sta ces popiti i pojesti pa tek posle klope platiti.


Nope, u pitanju su supermarketi - prosetaj se malo po nekim zemljama u EU pa ces da puknes od smeha.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-197-251.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 20:18 - pre 195 meseci
da li pisati "dali" :)
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.no.no.cox.net.



+2 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 20:19 - pre 195 meseci
Razdmen-e, mislim da ipak previse strogo i ozbiljno gledas na celu stvar a poenta je da malo olabavimo sa pravilima, opustimo se pogotovo u slobodnom vremenu a ne stalno budemo na oprezu sta je ispravno, bon-ton ili super kulturno. Kada pricam sa ljudima koji nisu iz Srbije o nekim pravilima ponasanja kod nas pocevsi od toga da bi trebalo uskladiti boju tasne, cipela i kaisa, preko obaveznih poklona za rodjendana, slave, krstenja, do stila oblacenja u odredjenim situacijama i jos mali milion stvari izmedju, veruj mi da me potpuno belo gledaju i pitaju se pa kome je to jos potrebno umesto da se uziva u svom zivotu i ode sa viklerima i kucnim papucama u prodavnicu, u sorcu i najjadnijoj majci u trzni centar ukoliko se tako najbolje oseca. A ne da se vrati kuci da se stavi karmin da bi se trknuo do lokalne prodavnice. Ili kad udjes u bus pa te svi odsmekaju od glave do pete da procene da li se propisno obukao i da li se pristojno ponasas. Sve mi ovo lici na jos jedan vid omce i uzengija koji zaista nikome ne trebaju ni malo i verujem da ce bar polovina ljudi koji su procitali ovu temu sledeci put malo drugacije pogledati i procentiti ljude koji i dalje jedu i piju po prodavnicama umesto da se zabave koliko je to moguce u kupovini.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
77.105.3.*



+19 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 20:20 - pre 195 meseci
Citat:
RADZMEN: Sad po nekima ispade da je normalno piti i jesti nesto sto jos nije placeno.Ajde probajte da se prisetite koliko vas je imalo priliku da nauci takvo ponasanje od svojih roditelja.Naravno skoro niko.Postojali su i tada "C" marketi i robne kuce "Beograd" gde su to mogli da vas uce pa ipak nisu jer se znalo kako se valja ponasati a kako ne.

Evo ja se prisecam kada je moja keva cekala u redu za kafu ili tako nesto (verovatno nije mogla da me ostavi komsinici da me pricuva),secam se da sam pio onaj sok u tetrapaku sa slamcicom u redu ispred kase.Eto....znaci to mi je nasledno da budem nekulturan.
@RADZMEN
I bas od svih pojava na pijaci koja vidjas svakodnevno radeci kao nakupac,ti si se bas uhvatio za pojavu pijenja sokova u redu do kase u Metro-u??Blagi Boze..... hehehe.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.233.*



+5251 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 20:34 - pre 195 meseci
hehe, to je znak da je civilizacija malo udaljena, izgleda. Naravno da je moguce piti, jesti na svakom mestu, nije zabranjeno, ali odaje utisak o coveku.
Nikakav "smrtni greh", koji se svidja Dimkovicu da potencira, nego "umjetnicki dojam", da citiram Milku...

I nekako ne pristaje uz obrazovanog i vaspitanog gradjanina sa integritetom. Gradjanke koja to rade, kao finiji deo populacije, su vec na ivici za podsmeh.

Tzv, "opustanje" je upravo mozda i pravi izraz za takvo ponasanje, i ljudi koji su spremni da se opustaju na mestima koja inace nisu predvidjena za to, tesko da ce vremenom formirati granicu opustanja.

Ako se neko negde i dodvorava takvom ponasanju, to je posebna prica, i ne znaci ako je neko pio i jeo u ITALIJI (kad ne padoh u nesvest od vaspitnog primera ), moze da pogleda film "ruzni prljavi zli", mozda pronadje neki novi kodeks...

Poz.
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
77.105.3.*



+19 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 20:45 - pre 195 meseci
Citat:
Snobizam predstavlja društvenu pojavu koja je izrazitije prisutna u kulturi i umetnosti, gde ih i najčešće prati u razvoju. Međutim, snobizam može da prožima sve oblasti društvenog života. Snob, od engl. snob, označava neotesanu, hvalisavu i razmetljivu osobu. Odnosno, snobovima se nazivaju ljudi koji izigravaju gospodu bez uslova za to i koji bezuspešno imitiraju više stilove života. Krugovi, na isti način, nepristupačni običnim građanima, najčešće omogućavaju razvoj ove "paralelne" kulturne pojave. Osnovni elementi strukture snobizma su osećanje zavisti i zatvorenosti, kao i osećanje superiornosti u odnosu na druge. Primarni motiv koji prožima snobizam je ostvarenje društvene promocije. Pozitivne odlike snobizma su orijentacija snobova ka višim kulturnim vrednostima.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 20:49 - pre 195 meseci
Moram vam priznati nesto. Kraj '93. vracao sam se sa jednim prijateljem i z budimpeste i na kelebiji nas zatekne gadno zagusenje, auti u nekoliko kolona i po kanalu sve stoji i ne mrda se satima. Tu pored ogroman supermarket i svi izmileli da potrose preostale forinte i da ubiju vreme. Mi smo tamo i rucali i vecerali, gledali tv, igrali se igrackama i jeebem li ga nesto smo i platili.
 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:03 - pre 195 meseci
Citat:
pitikovski: Evo ja se prisecam kada je moja keva cekala u redu za kafu ili tako nesto (verovatno nije mogla da me ostavi komsinici da me pricuva),secam se da sam pio onaj sok u tetrapaku sa slamcicom u redu ispred kase.Eto....znaci to mi je nasledno da budem nekulturan.
@RADZMEN
I bas od svih pojava na pijaci koja vidjas svakodnevno radeci kao nakupac,ti si se bas uhvatio za pojavu pijenja sokova u redu do kase u Metro-u??Blagi Boze..... hehehe.
Mozda ti je mama ponela sokic od kuce ? Pitaj je .Verovatno se ona seca i sokica i slamcice a bogami i komsinice koja nije htela da te pricuva.Nasledno bi bilo da ti je i mama pila sokic u redu na kasi ,a ovako si samo pogresno vaspitan .Pa naravno da na pijaci ima bezbroj primera nekulturnog nnevaspitanog i bezobraznog ponasanja ,ali meni se ovo ucinilo interesantnim da se prodiskutuje,a vidim ovde se neki "EUROPLJANI " nasli uvredjenim na tudje misljenje pa se jos povezali da brane jedan drugog.

Citat:
Hoces fotografije, pa da se smejes jos malo? :)
Nope, u pitanju su supermarketi - prosetaj se malo po nekim zemljama u EU pa ces da puknes od smeha.
I sta ? Odneses im tacnu sa musavim tanjirima na kasu da nagadjaju sta si jeo ?Izvini ja to nemogu da zamislim pa te molim da mi postavis neku sliku koja ce me ubediti u to.
PS. I nemoj da se przis .Nemam nista licno protiv tebe .Samo sam napisao da mi je smesno da postoje takve prodavnice,ako uopste postoje.
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-216-251.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:07 - pre 195 meseci
jbte ti ides ne u krajnost nego u "krajnost krajnosti"

nije problem valjda uzeti gutljaj 2 iz flase ako si zedan,a ne tu odamh i da prase obrnes na raznju u sred veletrgovine
 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:16 - pre 195 meseci
Citat:
Horvat: jbte ti ides ne u krajnost nego u "krajnost krajnosti"

nije problem valjda uzeti gutljaj 2 iz flase ako si zedan,a ne tu odamh i da prase obrnes na raznju u sred veletrgovine
Ama nije problem uopste.Neka svako radi prema svom nahodjenju.Samo smatram da to nije lepo da se radi.Sta je sad tu problem.Dali treba da odustanem od svog misljenja zato sto se nekolicina ljudi ne slaze samnom ?Ili treba da im se pridruzim iako ne mislim kao oni da nebi ispao pglu.
E nece ga majci...... .
PS. Onaj gornji post ti nije uredu bez obzira na moju gresku u pravopisu.
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:23 - pre 195 meseci
Aleksandre (RADZMEN),

Nakon overavanja tvog profila, ne mogu da se oduprem utisku da je ova tema logičan nastavak serije demonstriranja tvoje nemoći da se izboriš sa konkurencijom - prvo su na tapetu bili Kinezi iz bloka 70, pa Maxi, pa sad Metro... Pitanje je, ima li tome kraja? Ništa lično, Aleksandre, ali cenim da ti je kao čoveku u godinama teško da prihvatiš smenu trendova do koje je došlo vremenom - kao što si imao prilike da primetiš, nema više realne potrebe i opravdanog razloga skandalizovati se pred nekim ko pijucka sokić ili gricka čokoladicu na javnom mestu, pa makar to bila i mrska ti prodavnica Maxija ili Metroa.

Nekada je bilo nepojmljivo da devojka skine šešir, a danas... heh ;) Lepo reče klompica, opusti se i uživaj u životu :) Dokle god neki postupci nekih ljudi iz tvoje neposredne okoline ne ugroze nekoga direktno, baš i nemaš neki argument da ih napadaš...


edit: link

[Ovu poruku je menjao Davor Vlajkovic dana 07.04.2008. u 22:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:24 - pre 195 meseci
Citat:

PS. I nemoj da se przis .Nemam nista licno protiv tebe .Samo sam napisao da mi je smesno da postoje takve prodavnice,ako uopste postoje.


Fotografije stizu u sredu pa da se svi malo smejemo a mozda i ti krenes da verujes da takve stvari postoje. To oko przenja ne kontam, posto ne znam zasto bih mislio da imas nesto protiv mene.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:30 - pre 195 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic To oko przenja ne kontam, posto ne znam zasto bih mislio da imas nesto protiv mene.
Izvini.Tako mi se ucinilo.Moja greska.
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-195-74.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:34 - pre 195 meseci
pa ako nastavis da koristis "dali" umesto "da li"

onaj gornji post je bio konstruktivno saljiv,ako si se nasao uvredjenim,obrisacu ga [i ovaj]
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:35 - pre 195 meseci
@vladd
Ni na kraj pameti mi nije palo da nekoga vaspitavam da jede usred prodavnice, otkuda ti ta ideja?
Licno, cisto sumnjam da cu ikada jesti na nogama u prodavnici jer niti je to moj stil, niti sam obicno gladan kao vuk (pa da se ne mogu strpiti), niti preterano zeljan necega (recimo cokolade), pa da bas moram to obaviti u prodavnici.

Posto, hteo sam reci da taj modus ponasanja (koji je 2008 identifikovan u ovoj temi kao "Blagi Boze kakva nekultura........") uopste nije novost niti izuzetak a uobicajen je poodavno u kudikamo razvijenijim zemljama od ove. Ko zna, mozda su ga i uvezli gasterbajteri. Tamo je to ponasanje odavno prihvaceno i do danas nije evoluiralo niusta vece od toga, pa nema potrebe da sirite pricu ("moze da pogleda film "ruzni prljavi zli", mozda pronadje neki novi kodeks").

Uostalom, mozda i gazdi marketa sve to odgovara u smislu da zeli da se stvori neka prijatnija, kucna atmosfera.

 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:37 - pre 195 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Aleksandre (RADZMEN),

Nakon overavanja tvog profila, ne mogu da se oduprem utisku da je ova tema logičan nastavak serije demonstriranja tvoje nemoći da se izboriš sa konkurencijom - prvo su na tapetu bili Kinezi iz bloka 70, pa Maxi, pa sad Metro... Pitanje je, ima li tome kraja? Ništa lično, Aleksandre, ali cenim da ti je kao čoveku u godinama teško da prihvatiš smenu trendova do koje je došlo vremenom - kao što si imao prilike da primetiš, nema više realne potrebe i opravdanog razloga skandalizovati se pred nekim ko pijucka sokić ili gricka čokoladicu na javnom mestu, pa makar to bila i mrska ti prodavnica Maxija ili Metroa.

Nekada je bilo nepojmljivo da devojka skine šešir, a danas... heh ;) Lepo reče klompica, opusti se i uživaj u životu :) Dokle god neki postupci nekih ljudi iz tvoje neposredne okoline ne ugroze nekoga direktno, baš i nemaš neki argument da ih napadaš...
Ok nisam nedokazan lik.Ima sigurno istine u tome sto pises oko moje nemoci da se izborim sa konkurencijom.Ali ovo stvarno nema veze sa METROOM konkretno.Vidjao sam to i u samoposluzi kod mene u kraju.I stvarno mi je tesko da prihvatim tu smenu trendova jer sam ja drugacije vaspitan a i tako sam vaspitao moju decu.Samo sto ja jos uvek verujem da su ljudi poput mene jos uvek u vecini (kad se radi o vaspitanju ).Neznam mozda se varam.
A da su mi mrski jesu .Da im m...... j ... .I ako kupujem i ja kod njih. :)
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-195-74.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:39 - pre 195 meseci
meni je veca briga bacanje smeca kud ko stigne umesto u kantu,nego da li ce neko popiti sokic u veletrgovini :)
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:41 - pre 195 meseci
Moje misljenje je da je to prilagodjavanje na danasnje uslove zivota i vremenu provedenom po navedenim i ostalim marketima

Citat:
Da je nezrelo i nekompletno (u smislu formiranja licnosti), to jeste. Kao i cesanje ili cackanje zuba.


Voleo bih vladd da ovo malo pojasnis mi, ako ti nije problem, bas me interesuje tvoje misljenje.
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........07.04.2008. u 21:44 - pre 195 meseci
Citat:
Horvat: pa ako nastavis da koristis "dali" umesto "da li"

onaj gornji post je bio konstruktivno saljiv,ako si se nasao uvredjenim,obrisacu ga [i ovaj]
Ma jok. Ne brisi .Trpim ja i gore stvari za tezgom.:)



Citat:
Horvat: jbte ti ides ne u krajnost nego u "krajnost krajnosti"

nije problem valjda uzeti gutljaj 2 iz flase ako si zedan,a ne tu odamh i da prase obrnes na raznju u sred veletrgovine
I ovde ima sijaset pravopisnih gresaka pa ih ja ne koristim za "konstruktivnu salu" jer bi mozda nekog ponizio sto mi nikako nije namera.
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Blagi Boze kakva nekultura........

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48068 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.