Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blagi Boze kakva nekultura........

elitemadzone.org :: MadZone :: Blagi Boze kakva nekultura........

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47509 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 19:35 - pre 194 meseci
Odem sa zenom u "METRO" da dokupimo neke sitnice kad tamo jedna vrlo, vrlo ruzna pojava. Uzimaju ljudi robu (prehrambenu) i onako usput kupujuci otvaraju sokove , kisele vode,cokolade ,kekseve i jedu i piju kao da je to nesto najnormalnije .
Nerazumem.Meni to izgleda strasno nekulturno i pre svega nevaspitano.
Navodno oni praznu ambalazu ostave pa daju kasirki da je provuce kroz kasu i kao platili su to sto su pojeli i popili kupujuci.
Sve i da je tako (a vrlo cesto nije) ja smatram to nekulturom i nevaspitanjem.
Pogledajte sledeci put kad odete u neki supermarket koliko je u rafovima nacete robe i ostavljene prazne ambalaze.Ne stigne bas sve do kase.Neko se lepo posluzi i izadje kao da je to nesto najnormalnije.

ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 19:40 - pre 194 meseci
Metro svakako neće zbog toga da propadne... :)
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 19:42 - pre 194 meseci
Ja nisam siguran da sam razumeo šta ti tu tačno smeta - što jedu i piju usred prodajnog objekta, što koriste robu koju još nisu platili, ili pak to što određeni % ljudi koji to rade ne plati robu već samo ostavi ambalažu u rafu? Ako je ovo treće onda se slažem sa tobom, dok prve dve pojave ne doživljavam tako negativno kao ti.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 19:52 - pre 194 meseci
cesto idem u Metro i nisam to primetio, cak mislim da to nije dozvoljeno tamo (otvarati robu dok se ne plati)

Mada, iz mog iskustva, tamo ne prodaju konzerve pica na komad, a piti iz flase od 2 litre dok guras kolica za shoping je stvarno smesno... Cak me i nerviralo sto ne moze da se kupi konzerva koka kole ili nekog soka nego moras da kupujes na paket, tako da nema sanse da nesto popijem ako sam zedan, bilo u, ili ispred Metroa
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 19:54 - pre 194 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Ja nisam siguran da sam razumeo šta ti tu tačno smeta - što jedu i piju usred prodajnog objekta, što koriste robu koju još nisu platili, ili pak to što određeni % ljudi koji to rade ne plati robu već samo ostavi ambalažu u rafu? Ako je ovo treće onda se slažem sa tobom, dok prve dve pojave ne doživljavam tako negativno kao ti.

Pa sad ne znam sta da ti kazem .Meni je sve troje podjednako nekulturno i nevaspitano.Ovo trece da i ne govorimo.To se vec moze podvesti i pod sitnu kradju.
Neznam mozda su moja shvatanja suvise kruta .Otkud znam.
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 20:07 - pre 194 meseci
Vidi ovako, ako se stavim u ulogu vlasnika jedne takve prodavnice, onda nemam apsolutno ništa protiv toga da mušterija počne sa konzumacijom robe pod uslovom da ista kasnije prođe kroz kasu, jer bi mi itekako bilo u interesu da se mušterija što duže zadrži u objektu i pritom se oseća što je prijatnije moguće, pošto je onda veća verovatnoća da će tu da potroši više novca. Isto i sa gledišta druge mušterije, mene ne zanima da li neko jede & pije dokle god to ne utiče na njegovu (moju) okolinu u negativnom smislu (a ne utiče, barem kada sam ja u pitanju).

A nekulturno bi bilo, recimo, da osoblje daje blowjob mušterijama ne bi li ih zadržalo unutra ;)
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 20:10 - pre 194 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic:

A nekulturno bi bilo, recimo, da osoblje daje blowjob mušterijama ne bi li ih zadržalo unutra ;)


nekulturno ali zanimljivo :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Bathory
Vojvodina

Član broj: 147553
Poruke: 73
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 20:55 - pre 194 meseci
Ruzna i ne kulturna pojava, nema tu sta da se prica.
 
Odgovor na temu

RADZMEN
Aleksandar Perovic
privatnik,trgovac
Zemun

Član broj: 159986
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.pecaros.com


Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:07 - pre 194 meseci
Citat:
etjen: cesto idem u Metro i nisam to primetio, cak mislim da to nije dozvoljeno tamo (otvarati robu dok se ne plati)

Mada, iz mog iskustva, tamo ne prodaju konzerve pica na komad, a piti iz flase od 2 litre dok guras kolica za shoping je stvarno smesno... Cak me i nerviralo sto ne moze da se kupi konzerva koka kole ili nekog soka nego moras da kupujes na paket,

Naravno da to nije dozvoljeno.Ne pise na ulaznim vratima ,ali siguran sam da nije dozvoljeno.Mozda se to precutno dozvojlava ,ali sigurno to nje politika kuce da dozvoli da se roba nacinje dok ne prodje kroz kasu.

Veoma je lako naceti pakovanje od 6 konzervi i otvoriti jednu da se popije ,a da ne kazem ono cips,smoki ,medena srca i td.Ajde obrati malo sledeci put paznju dal ces primetiti nesto takvo.Ja sam ih danas sreo bar 5-6 .




Citat:
Davor Vlajkovic: Vidi ovako, ako se stavim u ulogu vlasnika jedne takve prodavnice, onda nemam apsolutno ništa protiv toga da mušterija počne sa konzumacijom robe pod uslovom da ista kasnije prođe kroz kasu, jer bi mi itekako bilo u interesu da se mušterija što duže zadrži u objektu i pritom se oseća što je prijatnije moguće, pošto je onda veća verovatnoća da će tu da potroši više novca. Isto i sa gledišta druge mušterije, mene ne zanima da li neko jede & pije dokle god to ne utiče na njegovu (moju) okolinu u negativnom smislu (a ne utiče, barem kada sam ja u pitanju).


Naravno da je tako ako se stavis u ulogu vlasnika prodavnice kojem je stalodo profita.Mada je i to malo problematicno s obzirom da uvek postoji mogucnost da neko praznu kesicu cipsa ili konzervu koka-kole gurne u raf iza ostale robe i tako te osteti,a pri tom je na kasi platio samo 2 sapuna i pastu za zube.
Naravno da netreba da te nteresuje ni sa gledista druge musterije.Ovde samo raspravljamo o tome dali je to kulturno ili ne.Ti oceigledno smatras da jeste i to je ok.
Ja sam to hteo da pogledam sa druge jedne strane.Npr.Kakav primer dajemo deci ponasajuci se tako u jednoj prodavnici ?Kako ce se sutra ponasati dete u prodavnici kad je naviklo da mu roditelj u sred kupovine otvara sokove i keksice i da mu udovoljava takvim prohtevima.Naravno da ce svaki put traziti da mu se to dozvoli .Meni to nije normalno kao sto mi nije normalno da roditelji voze decu u kolicima sa robom zajedno ili npr.da deca leze na onom produzenom delu kolica i da ih roditelji vozaju po prodavnici.Nemojte mi reci samo da ni to niste videli.
Da se razumemo nisam ja neki moralista niti cistunac pa sad s**** po forumu,samo me interesuje i tudje misljenje o ovim pojavama.Ja sam svoje misljenje izrekao .
ribolovac u dusi
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:08 - pre 194 meseci
Voleo bih da mi se objasni šta vam je to toliko nekulturno i ružno u slici čoveka/deteta koji pije sok ili gricka čokoladicu u prodavnici (naravno pod uslovom da iste plati kad dođe na kasu)?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-68.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:14 - pre 194 meseci
video nadzor postoji,pa ako neko "ostavi praznu kesu" ,ce da "porazgovara" sa obezbedjenjem,za to sluze u krajnu ruku,ne?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:18 - pre 194 meseci
Citat:
Bathory: Ruzna i ne kulturna pojava, nema tu sta da se prica.


Besmislena i "ne pismena" izjava...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:25 - pre 194 meseci
he,he...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.194.*



+363 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:31 - pre 194 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: Voleo bih da mi se objasni šta vam je to toliko nekulturno i ružno u slici čoveka/deteta koji pije sok ili gricka čokoladicu u prodavnici (naravno pod uslovom da iste plati kad dođe na kasu)?


Ajde da pretpostavimo hipoteticku situaciju:

Udje porodica u Metro, covek zena i 4 dece. Gurajuci kolica sa ostalom robom, zena uzme gusti sok sa police i pocne da konzumira, muz uzme limenku piva, a deca navale na cokoladice. Posto ima mnogo robe i treba vremena da se pregleda, muz i zena obrnu po jos jednu turu dok deca neprestano zderu cokladice. Naravno svo to smece trpaju u jednu kesu. Dolaze da kolicima na kasu i nakon sto je ova svu kupljenu robu provukla kroz kasu, oni joj daju tu kesu sa smecem i kazu da su to pojeli i popili i da i to provuce. Da radim na kasi, prvo bi ih izbacio napolje poslavsi ih usput u PM, a posle bi gazdu takodje poslao u PM i platio bi njihov racun iz svog dzepa i dao otkaz. Pa ako svi osim mene izigravaju svinje sto onda i sam da se ne uklopim na trenutak:D


Zakmislite drugu situaciju: Udjes u Metro, kupis pola kile salame, malo trapista, jogurt, veknu hleba. Istoj otkines parce, nabacis salemu i malo trapista, otvoris jogurt i nastavis da obizlazis rafove sa robom zalivajuci taj expres sendvich jogurtom. Na kasi das kasirki one papire sa cenom od salame i sira i poklopac od jogurta kasirki da provuce. Ako je to normalno onda stvarno ne znam sta da kazem. Nije trpezarija izmisljena bez nekog razloga. Da odes u veliku robnu kucu i kupis bicikl, da li bi se s njim vozao po spratu obilazeci robu koja se nudi jer ti je tesko da pesacis?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:40 - pre 194 meseci
zbog cega sve zivo mora da se preuvelicava i banalizuje na taj nacin? Ne smatram da je bas nesto super da se pijucka i gricka dok se kupuje ali nije ni smak sveta. Ne smeta mi da vidim da neko pije sok dok gura kolica ali bi mi svakako smetalo da vidim da neko napravi sendvic! Ali ja stvarno nisam video da neko pravi sendvic ili da mu trojke zderu besumucno cokoladice...
Mislim, zaista, nemojmo sve tako banalizovati, dokle god je zlatna sredina i odmerenost tu, sve je OK!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-68.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:42 - pre 194 meseci
sad najbolje da ukljuci elektricni rostilj i pece meso ,preterujete,ali uzeti gutljaj 2 iz flase vode,ako si zedan ne smatram da je velika frka
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
77.46.194.*



+363 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:45 - pre 194 meseci
Pa kad god nekom dozvolis odstupanje od pravila nace se neko drugi koji ce se voditi mislju: ako je ovde zabranjeno kupanje, a oni tamo ulaze u vodu do kolena, uci cu i ja do pojasa. Nikom nece smetati...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-68.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:56 - pre 194 meseci
pa vidis,nije tako
primer ,granica za voznju u alkoholisanom stanju,tj. pripitom je 0,5 promila,ako premasis,SKODICE tebi po dzepu ,ako ne i po dozvoli,da ne pricamo o ugrozavanju sebe i drugih
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
*.static.ikomline.net.

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 21:57 - pre 194 meseci
kazem ja "zlatna sredina"
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-3.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Blagi Boze kakva nekultura........06.04.2008. u 22:11 - pre 194 meseci
Uh , baš sam često u Metro-u i nisam video nešto tako .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Blagi Boze kakva nekultura........

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47509 | Odgovora: 218 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.